Van der Sar: Fenerbahçe'nin gücünü biliyoruz

Van der Sar: Fenerbahçe'nin gücünü biliyoruz
Van der Sar: Fenerbahçe'nin gücünü biliyoruz
Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Ajax'ın genel direktörü Van Der Sar, Sarı Lacivertli takımın ne kadar güçlü takım olduğunu bildiklerini söyledi.

Ajax’ın genel direktörü Edwin Van der Sar, gruptaki rakipleri ve Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Manchester United’ın eski efsane kalecilerinden ve şimdilerde Ajax’ta yöneticilik yapan Van der Sar, UEFA Avrupa Ligi A grubunda eşleştikleri Fenerbahçe’yi yorumladı. “Büyük ve önemli bir karşılaşma olacak’’ diyen Hollandalı efsane, ‘Şampiyonlar Ligi kurası gibi oldu. Fenerbahçe’nin Türkiye ’de ne kadar desteklediklerini biliyoruz. Hollanda’da Türk futbolseverlerin ne kadar desteklediklerini biliyoruz. Çok büyük bir atmosferde oynayacağız İstanbul ’da biliyoruz.’ diye konuştu.

Gruptaki diğer rakipleri olan Celtic ve Molde’yi de değerlendiren Van der Sar, ‘’Celtic de aynı şekilde. Şampiyonlar Ligi düzeyinde bir takım. Biz genç bir takımız. Sonuç olarak biz gruptan çıkmayı istiyoruz. 3 takımın da ciddi bir takım olduğunu ifade etmeliyim. 3 takımın da favori olduğunu ifade edebilirim. Grup içerisindeki takımlar iyi takımlar” ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçe için karşımızda güçlü duracak”

Robin van Persie’nin Fenerbahçe forması giydiğinin hatırlatılması üzerine Ajax’ın yöneticisi, “Önemli bir futbolcu. Ve şimdi Fenerbahçe için oynayacak. Uluslararası anlamda çok başarılı bir futbolcu. Fenerbahçe için karşımızda da çok güçlü bir şekilde duracaktır” diyerek van Persie’yi değerlendirdi.