Van der Vaart adım adım Trabzon'a

Van der Vaart adım adım Trabzon'a
Van der Vaart adım adım Trabzon'a
Hamburg'un Hollandalı yıldızı Rafael van der Vaart'ın menajeri Mustafa Demir, futbolcunun Türkiye'de oynamak istediğini söyledi.

AMASYA - Rafael van der Vaart'ın Türkiye haklarını elinde bulunduran Mustafa Demir, "Hamburg geçen sezon çok zor günler geçirdi, ama ligde kaldı. O dönemde de Rafael'in Türkiye'den başka takımlara transferi gündeme gelmiş ama olmamıştı. Kaptanı olduğu takımda kalmıştı" dedi.

Hacıosmanoğlu: Transfer bitmedi


Tecrübeli futbolcunun sezona iyi başladığını, Köln ile berabere kaldıkları sezonun ilk maçında 90 dakika oyunda kaldığını vurgulayan Demir, şunları kaydetti:
"Üç gün önce oynanan kupa maçında da iki gol atıp bir asist yaptı. Hollandalı futbolcu Türkiye'de oynamaya sıcak bakıyor. Trabzonspor bu konuda girişimde bulundu, ancak yabancı kontenjanı noktasında sıkıntıları var. Görüşmeler devam ediyor. Transferin olması mümkün ancak bu sıkıntıların çözülmesi lazım."

Demir, Rafael'in Hamburg'da mutlu olduğunu ancak aynı zamanda profesyonel bir iş yaptığını, kulübüyle ve kendisiyle maddi konularda anlaşıldığı takdirde transferinde sıkıntı yaşanmayacağını vurguladı. (AA)

Trabzonspor'un sürprizi Van der Vaart