Van Gaal: Şeytani takvim

Van Gaal: Şeytani takvim
Van Gaal: Şeytani takvim
Manchester United Menajeri Louis van Gaal, Premier Lig takviminden şikayetçi. Deneyimli teknik adam, oyunculara hiç dinlenme şansı tanınmayan takvim için "şeytani" yorumunu yaptı.

Premier Lig'de Avrupanın diğer büyük liglerinin aksine devre arası tatili bulunmuyor. İspanya, İtalya, Fransa ve Almanya gibi liglerde forma giyen oyuncular tatil yaparken, İngiltere 'de takvim daha da sıkışıyor.

Özellikle yılbaşı döneminde İngiliz takımlarını çok zorlu bir fikstür bekliyor. Manchester United Menajeri Louis van Gaal, bu durumu, "İngiliz futbol kültüründeki en şeytani şey" olarak nitelendirdi. 19 Aralık ile 28 Aralık arasında Premier Lig'de 3 maça çıkmaları gerektiğini hatırlatan Van Gaal, İngiliz kulüplerinin son dönemde Avrupa Kupaları’nda, milli takımın da büyük turnuvalardaki başarısızlığını bu sıkışık takvime bağladı.

Birçok oyuncunun sezon sonuna çok yorgun girdiklerini dile getiren Van Gaal, "İngiltere, milli takım ve kulüpler düzeyinde başarı istiyorsa; diğer liglerde olduğu gibi oyunculara dinlenme şansı tanımalı" dedi.