Van Gaal'in Türkiye şaşkınlığı

Van Gaal'in Türkiye şaşkınlığı
Van Gaal'in Türkiye şaşkınlığı
Louis Van Gaal, Türkiye'nin aldığı sonuçların kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Louis Van Gaal, Macaristan ve Türkiye ile oynanacak maçlar öncesi basın toplantısı düzenledi.

Tecrübeli çalıştırıcı, ilk kura çekildiğinde Hollanda'nın ardından Türkiye'nin ikinci olacağına kesin gözüyle baktığını belirterek, "Oynanan maçlar sonunda Türkiye'nin aldığı neticelere şaşırdım. Romanya'nın üçüncü, Macaristan'ın dördüncü sırada yer alacağını düşünmüştüm. Hollanda'nın sıralamasını ise doğru tahmin ettim. Şimdi kimin ikinci olacağını göreceğiz" dedi.

Van Gaal gruptan çıkmayı garantilemelerine rağmen Macaristan ve Türkiye maçlarının kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi. Hollanda Milli Takımı'nın FIFA sıralamasında 9. olduğunu kaydeden deneyimli teknik adam, iki maçı kazanarak Hollanda'yı bir üst sıraya çıkarmak istediklerini söyledi.

Türkiye ile deplasmanda karşılaşacak olmalarının dezavantaj olmayacağını savunan Louis Van Gaal, "Macaristan ve Romanya'ya karşı da deplasmanda kazandık" hatırlatmasını yaptı.

Van Gaal, Fenerbahçeli Dirk Kuyt ve Galatasaraylı Wesley Snijder'in Türkiye Ligi’nde oynamalarını ise hem avantaj hem de dezavantaj olarak yorumladı.