Van Gobbel: Hagi büyük egoist

Van Gobbel: Hagi büyük egoist
Van Gobbel: Hagi büyük egoist
Galatasaray'ın eski futbolcusu Ulrich van Gobbel, Türkiye günleri ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaparken, özellikle Gheorghe Hagi hakkında kullandığı ifadeler dikkati çekti.

Galatasaray 'da süre almayan Frank Berghuis'i saymazsak, Türkiye 'de oynayan ilk Hollandalı futbolcu Ulrich van Gobbel... 1995-1996 sezonunda Galatasaray forması giyen Van Gobbel, Pazar günü oynanacak Türkiye-Hollanda karşılaşması öncesi ilginç açıklamalarda bulundu.

Hollanda basınına konuşan Van Gobbel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
"Feyenoord'daki günlerimin sonuna geldiğini düşünüyordum. Sonra Galatasaray benim için geldi. Hemen kabul etmedim. Ülkeyi insanları tanımak istedim. O dönemde antrenör Graeme Souness'ti. İngilizce konuşan bir antrenör olduğu için bana oldukça güven verdi.

O dönem sezonu 4. sırada bitirmiştik. Taraftarlar memnun değildi. Türk insanı oldukça duygusal, ama oldukça ateşli insanlar. Sorunlar tabiki oldu. Ama orada çok iyi deneyimler edindim.

İstanbul 'da bir süre otelde kaldım. Daha sonra antrenmanlar tesislerinin yakınında bir ev tuttum. Bu yüzden antrenmana hiç geç kalmadım. (gülerek) O dönem Ufuk Talay vardı takımda. Avustralya'da doğmuş. Onunla iyi arkadaşlığımız vardı, ancak diğer oyuncularla da aram iyiydi.

'HAGI SADECE KENDİSİNİ DÜŞÜNÜRDÜ"

O dönem takımın yıldızı Gheorghe Hagi'ydi. Gerçek bir kraldı. Çok iyi bir oyuncuydu, ama büyük egoisti. O gelmeden önce takımın ağır oyuncusuydum. Ama o her şeyi üstlenmek istedi. Bu kadarı da gereksizdi. Sonrasında susmayı tercih ettim. Çünkü bu kazanamayacağım bir savaştı. O Barcelona'dan gelmiş büyük bir oyuncuydu. Büyük futbolcularla oynadım. Ronald Koeman onlardan biriydi. Oldukça sosyal biriydi. Ama Hagi sadece kendisini düşünürdü. Belki de bu yüzden Barcelona'dan gönderildi."