Van Hooijdonk: Bir hafta sonra

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın transfer listesinde bulunan Hollandalı golcü Pierre Van Hooijdonk, hangi takıma gideceğine tatil sonrası karar vereceğini söyledi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

AMSTERDAM - Fenerbahçe ve Galatasaray'ın transfer listesinde bulunan Hollandalı golcü Pierre Van Hooijdonk, hangi takıma gideceğine tatil sonrası karar vereceğini söyledi. Henüz hiçbir kulüple anlaşmadığına işaret eden Hollandalı futbolcu şöyle konuştu: "Fenerbahçe ve Galatasaray'dan teklifler geldi. Galatasaray kulübü menajerimle görüşmüş, bu gayet normal. İki kulüp arasında rekabet olması benim memnun ediyor. İki takım hakkında da çok şey öğrendim. Türkiye'de oynama fikrine sıcak bakıyorum ama şunu yine tekrarlıyorum; çok teklif aldım. Seçici davranacağım. Tatildeyim ve kararımı bir hafta sonra vereceğim. Türk gazetelerinde ağzımdan yazılmış demeçler var. Bunların hiçbiri doğru değil."
Van Hooijdonk, Türkiye'nin son yıllarda futbolda büyük gelişmeler kaydettiğini vurgulayarak, "Dünya Kupası ve FIFA Konfederasyon Kupası'ndaki performansla bunu ispatladılar. Bu nedenle Türkiye'den gelen teklifleri de ciddi ciddi değerlendireceğim" diyerek sözlerini tamamladı.