Van Hooijdonk'tan Feyenoord'a sitem

Fenerbahçe'nin taze golcüsü Pierre van Hooijdonk, Hollanda'nın yüksek tirajlı gazetesi De Telegraaf'ta yayınlanan röpörtajında, eski takımı Feyenoord'u ağır dille eleştirdi.

AMSTERDAM - Fenerbahçe'nin taze golcüsü Pierre van Hooijdonk, Hollanda'nın yüksek tirajlı gazetesi De Telegraaf'ta yayınlanan röpörtajında, eski takımı Feyenoord'u ağır dille eleştirdi. Feyenoord Kulübü'nden
içi kan ağlayarak ayrıldığını ifade eden Van Hooijdonk, şöyle devam etti: "Hollanda ekibi beni, UEFA Kupası maçları için forvetini güçlendirmek amacıyla, büyük umutlarla transfer etmişti. Hatta sözleşme ücretime ve maaşıma altı ay önce zam yapma sözü vermişlerdi. Bunlar gerçekleşmediği gibi, maaşımın üçte 2 oranında düşürüleceğini öğrendim. Daha sonra benden teklif beklediler. Teklifimi yaptım ama bana hiçbir şekilde yanıt verilmedi. yönetici Rob Jansen, ileriye dönük planları
içinde bana yer olmadığını söyleyince çok üzüldüm. Feyenoord benimle dalga geçti."
Feyenoord'dan ayrılmasında, kendisinin yerine bir golcü transfer etmek için pazarlıklar yapıldığını öğrenmesinin de rol oynadığını anlatan Van Hooijdonk, "Bu kulübe zaten dost edinmek için değil, ödüller kazanmak için gitmiştim. Özellikle de kanat oyuncuları bana karşı düşmanca bir tutum içindeydiler. Bana yeterince pas atmıyorlardı. Bu yüzden kariyerimdeki en az kafa golünü Feyenoord'da atabildim" dedi.
Öte yandan yeni sezon hazırlıklarının ilk etabını İstanbul'da tamamlayan Fenerbahçe, ikinci etap kamp çalışmaları için Almanya'ya gitti. Dün sabah saatlerinde Düsseldorf kentine hareket eden Sarı-Lacivertli ekip, buradan yaklaşık 80 kilometre uzaklıktaki Köln kenti yakınlarındaki Bitburg Spor Okulu'na geçti. Almanya yolculuğu öncesi Atatürk Havalimanı'nda Fenerbahçeliler Birliği, hazırladıkları Sarı-Lacivertli pastayı teknik direktör Christoph Daum'a kestirdi. Fenerbahçe, Almanya'da ilk maçını yarın saat 18.00'de Waldhof Mannheim'la oynayacak.
Johnson-Servet takası gündemde
Bu arada Fenerbahçe, Samuel Johnson'u Servet'in takasında kullanmak istiyor. Servet ile kesin anlaşmaya varan yönetim, yüksek miktarda bonservis bedeli isteyen Denizlispor yönetimini ikna etmeye çalışıyor. Servet'i Galatasaray'a kaptırmamak niyetindeki yöneticiler, yarın yapılacak olan Denizlispor kongresini de yakından izliyor. Denizlispor yönetimi değiştiği taktirde Fenerbahçe, Servet'e daha rahat kavuşabileceği inancını taşıyor.
Sporseverler, son dönemde atağa kalkan Fenerbahçe'yi transferin en başarılı takımı seçti. Sarı-Lacivertliler, 'www.netbul.com' adlı internet sitesinde yapılan 'En başarılı transferleri hangi takım yapıyor?' şeklindeki ankete katılan 4 bin 294 kişiden, bin 874 kişinin oyunu alarak (yüzde 44), sporseverler tarafından transferin en başarılı takımı olarak gösterildi. (Spor Servisi)