Van Persie için şok sözler!

Van Persie için şok sözler!
Van Persie için şok sözler!
Hollanda Teknik Direktörü Danny Blind, Fenerbahçe forması giyen Robin van Persie'nin performansı hakkında, "O hala ülkenin en iyi forveti ama Türkiye'ye gittiğinden beri ritmini bulamadı. Maçları tamamlayamaması iyi bir işaret değil" dedi.

Hollanda’nın Galler ve Almanya ile oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosunu açıklayan Dany Blind'in, Robin van Persie ve Memphis Depay’a davet göndermemesi büyük ses getirdi. Konuyla ilgili birçok iddia ortaya atılınca, deneyimli teknik adam açıklama yaptı.

Telesport'a konuşan Blind yıldız futbolcu ile ilgili olarak, "Robin, Türkiye’ye transfer olduğundan beri bir türlü gerçek ritmini bulamadı. Sezonun başlamasının üzerinden 4 ay geçti ancak hala 90 dakika sahada kaldığı karşılaşma sayısı çok az. Onun kalibresindeki bir oyuncu için aylar geçmesine rağmen maçları tamamlayamaması iyi bir işaret değil" ifadelerini kullandı.

"FİT OLDUĞUNU KANITLAMALI"

Hollanda'nın teknik patronu, "Van Persie birçok kez yedek kulübesinde bekledi. Son dönemde ilk 11’de oynamaya başlasa da 60 dakika ya da biraz daha fazla sahada kalabiliyor. Eğer üst düzey bir oyun oynayacaksanız, karşılaşmaların çoğunu tamamlamanız gerekiyor. Bu olduktan sonra, milli takıma seçilecek kadar fitsiniz demektir. Potansiyel olarak Van Persie halen Hollanda’nın en iyi forveti. Gençlerin, onun gibi oyuncuların tecrübelerinden yararlanmasını istiyorum. Artık yeni bir döneme giriyoruz. Yaşı ilerleyen futbolculardan bazıları 2018’de Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda bizle olabilir, ama birçoğu olamayacak. Bu yüzden şu anda yeni oyuncuları da denemek ve görmek istiyorum" şeklinde konuştu.