Van Persie: Kaçıp gidecek adam değilim

Van Persie: Kaçıp gidecek adam değilim
Van Persie: Kaçıp gidecek adam değilim
Hollanda Milli Takımı'nın yıldızı Robin van Persie, 3-2 mağlup oldukları Çek Cumhuriyeti maçının ardından karşılaşmayı ve Portakallar'ın performansını değerlendirdi: Zor zamanlardayız ama ben kaçıp gidecek adam değilim...

Teknik direktörü Danny Blind tarafından 90 dakika oynayacak kondisyonda olmadığı için kulübede oturtulan Robin Van Persie, dün akşam Çek Cumhuriyeti karşısında da maça kulübede başladı. Takımı maçın başında yenik duruma düşen Blind, yıldız oyuncuyu 39. dakikada sahaya sürdü.

Maçta şanssız şekilde topu kendi ağlarına gönderen ancak takımının ikinci golünü de atan Van Persie, Portakallar'ın turnuva dışında kalmasına engel olamadı.

Geçtiğimiz hafta, 100. milli maçına çıkmasına rağmen 88'de oyuna girmesi tartışılan deneyimli forvet, "Ben korkup kaçacak adam değilim. Kötü bir performans sergiledik ve elendik. Ama şimdi ileriye bakma zamanı. Biz futbolcular, medya ve taraftar artık bir süre elmanın çürük tarafını yemek zorunda kalacağız" ifadelerini kullandı.

"Pes etmek bir seçenek değil" diyen Van Persie, "Birçok şey yaşadım ve çoğu zaman sustum. Ama ben milli takımı bırakmayı düşünmüyorum. Tabii bu teknik direktörümüzün beni çağırmasına bağlı" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Medya

  ,

  Yemek

  ,

  Akşam

  ,

  taraftar

  ,

  zaman