Van Persie'den Barcelona açıklaması

Van Persie'den Barcelona açıklaması
Van Persie'den Barcelona açıklaması
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Robin van Persie, Barcelona'nın transfer listesinde yer aldığı iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

LAHEY - Hollanda'nın en yüksek tirajlı gazetesi De Telegraaf'a konuşan Robin van Persie, Fenerbahçe ile 2,5 yıllık anlaşması olduğunu vurgulayarak, "Ama futbolda ne olacağını bilemezsiniz. Hiçbir plan yapılamayacağını öğrendim" dedi.

Türkiye 'ye ilk geldiğinde 6-7 hafta kadar ailece bir otelde kaldıklarını ve o zaman bazı zorluklar yaşadıklarını kaydeden yıldız oyuncu, bu sorunların aşıldığını ve her şeyin yoluna girdiğini söyledi.

Çocuklarının yeni çevresine uyum sağlayarak hızlı bir şekilde yeni arkadaşlar edindiğini ifade eden Van Persie, bu durumun kendisini mutlu ettiğini belirtti. Bu konuda Wesley Sneijder ve Dirk Kuyt'tan da yardım aldığını anlatan Van Persie, taraftarların ilgisinden memnun olduğunu ifade etti.

Hafta sonunda ligde oynayacakları Galatasaray maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan yıldız oyuncu, Türkiye'ye geldiğinden bu yana en iyi haftasını geçirdiğini belirterek, "Umarım daha da iyi olur. Geçen hafta sonu 80 dakika oynadım. Ajax maçında da 70 dakika oyunda kaldım. Kendimi çok iyi hissediyorum" diye konuştu.

Sneijder ve Kuyt'tan Fenerbahçe'nin Galatasaray'la yaptığı maçlar hakkında birçok bilgi aldığını ifade eden Van Persie, derbi maçına çıkmak için sabırsızlandığını kaydetti. (AA)