Van Persie'den Moyes'e eleştiri

Van Persie'den Moyes'e eleştiri
Van Persie'den Moyes'e eleştiri
Şampiyonlar Ligi'nde Olympiacos'a 2-0 yenilen Manchester United'de teknik patron David Moyes, İngiltere'de tartışma konusu olmaya devam ediyor.

ANKARA - Ada basını tarafından Manchester United'ın başarısız sonuçlar almasında önemli pay sahibi olarak gösterilen David Moyes, günümüz futbolunun yeni sistemlerini takımına uygulayamadığı ve yanlış oyuncu tercihleri yaptığı iddialarıyla eleştiriliyor.

Ligde üst üste yaşanan puan kayıplarıyla şampiyonluk yarışından uzaklaşmasının ardından Şampiyonlar Ligi'nde de zor günler geçiren Manchester United'ta Moyes'e son eleştiri, takımın yıldızı Robin van Persie'den geldi. Olympiacos maçının ardından Hollanda basınına konuşan milli futbolcu, eleştiri oklarını doğrudan Moyes'e doğrultmasa da takımın taktiksel açıdan hatalı oynadığını savunarak dolaylı yoldan hocasını suçladı.

"Takım arkadaşlarım bazen oynamam gereken alanları kullanıyor" diyen Van Persie, bu nedenle sahada rahat hareket edemediğini ve pozisyon bulmakta zorlandığını söyledi. Böyle durumlarda arkadaşlarının boşalttığı alanları kapamak için efor sarf ettiğini ve verimli olamadığını vurgulayan Hollandalı yıldız, "Bu utanç verici bir şey" ifadesini kullandı.

Olympiacos maçında kaçırdığı gol pozisyonu nedeniyle kendisini de suçlayan Van Persie, "Şut çekmek konusunda acele ettim. Böylesine zor pozisyona girdiğimiz bir maçta daha dikkatli olmalıydım, golle sonuçlandırmalıydım" değerlendirmesinde bulundu.

Hollandalı oyuncu, İskoç teknik adamın da oyuncular gibi elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmasına rağmen başarılı sonuçlara ulaşamadıklarını hatırlatarak, "Daha iyi oynamamız gerekiyor" şeklinde konuştu. (AA)