Van Persie'den Sneijder'e: Derbiyi oynamayalım

Van Persie'den Sneijder'e: Derbiyi oynamayalım
Van Persie'den Sneijder'e: Derbiyi oynamayalım
Ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe maçına ilişkin yabancı oyuncuların endişelerinin önceki gün başladığı ortaya çıktı. Taksim'deki terör saldırısından sonra Fenerbahçeli Robn van Persie'nin, vatandaşı Wesley Sneijder'i arayıp, "Yöneticilerle görüşelim, derbi ertelensin" dediği ileri sürüldü.

Türkiye’de herkesi derinden etkileyen bombalı terör eylemleri, futbol camiasının merakla beklediği derbi maça kadar yansıdı. Dün 20.00’de oynanması beklenen Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması, peş peşe yapılan ihbarlar nedeniyle başlamasına 2 saat kala ileri bir tarihe ertelendi.

İşte derbinin ertelenmesine neden olan istihbarat!

KAMPTAYKEN ARADI

Fanatik'te yer alan habere göre; bu karşılaşmayla ilgili endişelerin daha önceden başladığı ortaya çıktı. Önceki gün İstanbul Taksim’de yapılan hain terör eyleminin ardından Fenerbahçe’nin Hollandalı oyuncusu Robin van Persie, Samandıra’da kamptayken Galatasaraylı vatandaşı Wesley Sneijder’i aradı. Sneijder de o sırada takımıyla kamptaydı.

SNEIJDER YANIT VERMEDİ

Van Persie, son dönemde ülkede yaşanan saldırılardan duyduğu endişeyi dile getirerek, "Şu anda ciddi olaylar oluyor. Kulüp yöneticileriyle konuşalım. Derbinin ileri bir tarihe alınmasını sağlayalım. Yarın (dün) oynanması doğru olmaz." önerisinde bulundu. Sarı-kırmızılıların Hollandalı yıldızının, Van Persie'ye endişeleri nedeniyle hak verdiği ancak talebi karşısında net bir yanıt vermekten kaçındığı öğrenildi.

"TAM FLORYA'DAN ÇIKIYORDUK..."

Galatasaray'ın Hollandalı futbolcusu, erteleme haberini aldıkları sırada yaşananları anlattı. Sneijder, "Takım olarak tüm hazırlıklarımızı yapıp, otobüse binmiştik. Son kontrollerden sonra Florya Tesisleri’nden ayrılmaya hazırlanıyorduk. Bu sırada karşılaşmanın ertelendiği haberini aldık. İnsanların güvenliği hayatta her şeyden önce gelir” ifadelerini kullandı.

USLU: ŞAMPİYON OLSAK BUNU ANLATAMAZDIK

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, erteleme kararıyla ilgili konuştu. Uslu, “Biz de Arena’da seyircili oynamak istiyorduk. Derbinin seyircisiz olması çok anlamsız. Madem bir güvenlik tehlikesi var, sağlıklı olan maçın ertelenmesiydi. Ayrıca, maç taraftarsız oynansa ve biz galip gelseydik, ligin sonunda şampiyon olduğumuzda bunu anlatamazdık. Bu durumu izah etmek zor olurdu” ifadelerini kullandı.

Galatasaray-Fenerbahçe maçı ne zaman oynanacak?