Van Persie'nin milli takım isyanı!

Van Persie'nin milli takım isyanı!
Van Persie'nin milli takım isyanı!
Fenerbahçeli futbolcu Robin van Persie, kendisini Hollanda Milli Takımı'na almayan teknik direktör Danny Blind'e veryansın etti.

Robin van Persie, UEFA Avrupa Ligi'nde 0-0 sonuçlanan Ajax maçının ardından Hollanda Milli Takımı'ndaki durumu hakkında konuştu.

NTV Spor'da yer alan habere göre; teknik direktör Danny Blind tarafından Galler ve Almanya ile yapılacak hazırlık maçlarının kadrosuna alınmayan golcü futbolcu, "Bana kalsa, daha oynayacağım çok milli maç var. Ayrıca harika hisettiğimi defalarca söyledim. Form durumumu
ise Ajax maçıyla herkese gösterdim" dedi.

Blind'in aldığı kararı kendisine telefonda bildirdiğini dile getiren Robin van Persie, "Açıklamasını yaptı, ben dinledim. Hepsi bu. Benim nasıl hissettiğimin bir önemi olmadı" ifadelerini kullandı.

Portakallar için oynamaya devam etmek istediğini vurgulayan yıldız forvet, "Hollanda için 50 gol attım, 20'den fazla asist yaptım. 101 milli maçta oynadım ve 5 turnuva tecrübesi yaşadım. Bir teknik direktörle diğerine göre daha iyi bir ilişkiniz olur. Bunun ileride Hollanda için olmasını umuyorum. Blind yönetiminde ya da değil bilmiyorum. Ülkem için oynuyorum ve teknik direktöre bakmaksızın bu büyük bir onur" değerlendirmesinde bulundu.