Var mı bu dünyada Kaka'dan daha iyisi...

'FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu' ödülünü Milan'ın yıldızı Kaka kazandı.

ZÜRİH - 'FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu' ödülünü Milan'ın yıldızı Kaka kazandı. Şampiyonlar Ligi ve Süper Kupa'daki zaferlerinin ardından pazar günü Japonya'da Dünya Kulüpler Futbol Şampiyonası finalinde Boca Juniors'ı yenerek 'dünyanın en iyisi' unvanına erişen Milan'ın Brezilyalı yıldızı, tüm bu başarılarını en büyük ödülle taçlandırdı. 25 yaşındaki futbolcu, İsviçre'nin Zürih kentindeki törende dünyada 2007 yılının en iyi oyuncusu ödülünü FIFA Başkanı Sepp Blatter ve efsanevi oyuncu Pele'den aldı ve bu sezon France Football'un 'Altın Top' ödülünden sonra ikinci büyük ödülün de sahibi olmayı başardı.
Gollerini İsa'ya adamasıyla nam salan 25 yaşındaki oyuncu mutluluğunu
"Çocukken Sao Paulo ve Brezilya Milli Takımı'nda bir maç olsun oynama hayali kurardım ama Tanrı bizim hayal ettiklerimizden fazlasına sahip" sözleriyle anlattı. Milli takımların teknik direktör ve kaptanlarının oylarıyla belirlenen ödüllerde Barcelona'lı Messi ikincilik, Manchester United'lı Cristiano Ronaldo üçüncülük ödülünü aldı.
Bayanlarda ise finalinde Almanya'ya 2-0 kaybettikleri Dünya Kupası'nda yedi golle gol krallığına ulaşan Marta üst üste ikinci yıl da dünyanın en iyisi unvanına erişirken Almanların golcüsü Birgit Prinz ikinci, Brezilyalı Cristiane ise üçüncü sırada geldi. Ödül töreninde formasına reklam almama geleneğini UNICEF için bozan Barcelona, Fair Play ödülüne layık görülürken Pele de FIFA'nın özel başkanlık ödülünü aldı. (Spor Servisi)