Vardar: Tigana konusu kapandı

Beşiktaş Kulübü Futbol Altyapı Komitesi Başkanı Sinan Vardar, Gençlerbirliği maçı sonrası yaptığı açıklamalarla kriz yaratan teknik direktör Jean Tigana konusunun kapandığını ve sezon sonuna kadar...

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü Futbol Altyapı Komitesi Başkanı Sinan Vardar, Gençlerbirliği maçı sonrası yaptığı açıklamalarla kriz yaratan teknik direktör Jean Tigana konusunun kapandığını ve sezon sonuna kadar Fransız çalıştırıcının takımın başında olduğunu söyledi. Vardar, Beşiktaş'ın şu anda en çok ihtiyaç duyduğu şeyin birlik, beraberlik olduğunu belirterek, "Tigana özür dileyerek, yanlış anlaşıldığını bildirdi. Beşiktaş için şu an konu kapanmıştır" dedi.
Vardar, bir teknik adamla en az üç yıl çalışılması gerektiğine inandığını belirtirken, Tigana'nın gitmesi durumunda ise Samet Aybaba, Ertuğrul Sağlam veya Ziya Doğan gibi bir Türk çalıştırıcının takımın başına geçmesi gerektiğini vurguladı.
Brezilyalı oyuncu Ricardinho'nun ilk haftalarda Tigana tarafından yedek bırakılmasının da doğru olduğunu vurgulayan Sinan Vardar, "Ricardinho geldiğinde hazır değildi. Böyle oyuncuları kim oynatmak istemez ki? Bu konuda Tigana doğruyu yaptı. Brezilyalı oyuncu gelmeden önce üç ay antrenman yapmamıştı. Tigana kendisini hazır hale getirdi ve daha sonra oynattı. Biz aynı sıkıntıyı Ailton'da yaşadık. Rıza Çalımbay da başlarda kendisini oynatmak istemedi. Ama büyük baskı sonrası Ailton gelir gelmez oynatılmak zorunda kalındı. Ondan sonra hem Rıza Çalımbay istifa etti, hem de Ailton takımdan ayrıldı" diye konuştu.
'Del Bosque erken gitti'
Siyah-beyazlı yönetici, yönetimde bulundukları ilk dönemde takımı teslim ettikleri İspanyol çalıştırıcı Vicente Del Bosque ile yolları erken ayırdıklarını da belirterek, "Bu karar hatalıydı. İspanyol teknik adamdan daha fazla yararlanılmalıydı. Genel menajer ya da üst yönetici olarak onu düşünmeliydik" dedi.
Siyah-Beyazlı camiada ciddi şekilde koltuk kavgası olduğunu vurgulayan Vardar, "Beşiktaş'ta yönetici olmak büyük bir şeref. Ancak artık kulübümüz bunu aşmalı. Sırat köprüsündeyiz. Önümüzdeki üç senelik dönemde hepimizin yönetime destek vermesi lazım" diye konuştu.
Bu arada Beşiktaş ligin ikinci yarı hazırlıkları için bugün toplandıktan sonra Antalya'ya gidecek.