Ve Alex başkana kılıcını çekti

Ve Alex başkana kılıcını çekti
Ve Alex başkana kılıcını çekti
Ligde kalmayı son hafta garantileyen Coritiba'da Başkan De Andrade'nin anlamsız açıklamalar yaptığını belirten Alex, "Bu iş böyle yürümez" dedi.

Fenerbahçe 'nin efsanelerinden biri olan ve Başkan Aziz Yıldırım ile bacak bacak üstüne attığı ve görüşmelerinden cep telefonunu hiç elinden bırakmadığı için yolların ayrılma sürecinde gerginlik yaşayan Alex de Souza, Brezilya’da da kulüp başkanıyla sorun yaşadı.

Alex'li Coritiba ligde kaldı


Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Alex, ligin son haftasında ligde kalmayı başaran takımı Coritiba’nın Başkan Vilson Ribeiro de Andrade ile ilgili sıkıntıları olduğunu açıkladı. Takım içindeki oyuncuların kendisini ligde kalmaya adadıklarını aksi halde çoktan bir alt kümeye düşüş olacaklarının altını çizen tecrübeli oyuncu, “Başkan bu süreçte çok anlamsız açıklamalar yaptı. Birkaç haftadır içimde tutuyorum ama bir kulübün lideri böyle açıklamalar yaparsa bu yürümez” ifadelerini kullandı.

GELECEK DURAK PALMEIRAS MI?

Coritiba Başkanı Vilson Ribeiro de Andrade’nin zorlu süreçte “Oyuncuların hiç utanması yok” gibi açıklamalarının kabul edilemez olduğunu da belirten Alex, gelecek yıl başka bir takıma gidebileceğinin de sinyalini verdi. Brezilya basını da 36 yaşındaki oyuncunun, Gilson Kleina yönetimindeki Palmeiras’ı tercih edebileceğini iddia etti. Çünkü ikili Coritiba’nın altyapısında birlikte çalışmışlardı. Ayrıca Alex ve Kleina hala çok yakın arkadaş.

Alex'e teklif yağıyor


‘NASIL KUTLAMA YAPALIM?’

Öte yandan Alex de Souza, Brezilya’daki futbol iklimini düşünerek ligde kalmalarını kutlayabilmenin zor olduğunu da söyledi. Brezilyalı oyuncu, tribün şiddeti nedeniyle gergin günler yaşayan ülkede son maçta ligde kalmalarıyla ilgili “Normal şartlarda bunu kutlamamız gerekiyor. Ama bu ortamda kutlama yapmak hayli zor” ifadelerini kullandı.

FUTBOLCULARI ÖRGÜTLEDİ

Alex daha önce de Brezilya’daki fikstürün tüm profesyonel sporcular tarafından protesto edilmesi organizasyonuna da liderlik yapmıştı.

YILDIRIM VE KOCAMAN'LA DA SORUN YAŞAMIŞTI

Fenerbahçe'den ayrılırken başkan Yıldırım’la görüşen Alex, Türkiye ’den başkanla tartışmalı ayrılmıştı. Brezilyalı, kendisini kıskandığını ifade eden bir tweet attığı gerekçesiyle tekınik direktör Aykut Kocaman’la da sorun yaşamıştı.

Alex ve Deivid'den altın gol