Ve Aziz Yıldırım kararını açıkladı

Ve Aziz Yıldırım kararını açıkladı
Ve Aziz Yıldırım kararını açıkladı
Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğu Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, kendisini istifaya davet eden ve yeniden aday olmaması istenen tam sayfa ilana ateş püskürürken, "Bu tehditlerden dolayı adayım" dedi.

RADİKAL - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde düzenlediği basın toplantısında, 30-31 Mayıs'ta yapılacak seçimli genel kurul ile ilgili oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Aziz Yıldırım'dan duygusal konuşma

"GÖREVİ BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYORDUM AMA..."

Sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, "Belki görevi bırakma yönünde de bir düşüncem vardı. Burada '1-2 gün düşünüp kararımı vereceğim' diyecektim ama ilanla birlikte kararım değişti. Ama gazeteyi görünce kararım değişti. Burada padişahlık olmaz. Burada demokrasi vardır. Genel kurul vardır, aday olursunuz ve seçildiğiniz süre boyunca kulübü yönetirsiniz. Ama tehditle kimseyi yolundan döndüremezsiniz. Ayak oyunlarıyla yapılacak her hadisenin karşısında beni bulurlar. Önce buraya isimlerini yazacaklar. 20 kişi toplanıp bir metin yazıyorlar. Bu metnin nereye gittiğini bilmiyorlar. Eğer bir şeyler yapacağınıza inanıyorsam zaten görevi bırakırım. Bu tehditlerden dolayı adayım. Ne zamana kadar, mahkemeye kadar. Mahkemenin ertesi günü kongre kararı alacağım. Ben buradayım, hepsini de kongreye bekliyorum. Kimsenin adaylığına da mani olmuyorum" ifadelerini kullandı.   

"BU ŞEREFSİZLER..."

Aziz Yıldırım, "Takıma yumurta atıyorlar, saldırıyorlar. Be şerefsizler, bu takım kurşulandı. Hepsini tek tek tespit ettim. Bu ilanı verenler her şeyi yapıyor, stattaki organizasyonlar, GFB'ye destek olanlar bu ilanı verenler. Yürekleri olmayan, evlerinden dışarı çıkamayan adamlar gazeteye verdikleri ilanı gelsinler kulübe versinler. Kongre üyeleri kimi seçerse ona saygı göstereceğiz. Ben başkanlığı bıraktıktan sonra da bu çapulculara kulübe bırakmam, çapulcular olmayacak. Bunların kim olduğunu da kongrede tek tek açıklayacağım. Fenerbahçe'yi iyi yöneticiler yönetecek, hepsiyle de görüşüyorum" ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu'ndan polislere: Şov yapmayın!

"AKLANMAZSAM İSTİFA EDERİM"

3 Temmuz süreci ile ilgili 'yeniden yargılama'nın sürdüğüne vurgu yapan Fenerbahçe Başkanı, "Benim tek davam var, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne atılan lekenin temizlenmesi. Mahkeme ayın 7'sinde veya 8'sinde. Mahkemeden olumlu yönde bir karar verilirse, Fenerbahçe ve biz temizlenmiş olacağız. Aksi yönde bir karar çıkarsa zaten görevimden istifa ederim. Fenerbahçe'nin sırtında böyle bir leke taşıtmam. Tribünde oturmak yenilince eve gidip hayatıma devam etmek istiyorum. Şu anda öyle yapamıyorum, kimseyi suçlayamıyorum" şeklinde konuştu.

"İSMAİL KARTAL'A KEFİLİM"

4. yıldız mücadelesinde ezeli rakip Galatasaray 'a mağlup olmaları hakkında ise Yıldırım, "Fenerbahçe futbolda hep ya şampiyon ya da ikinci oluyor. Baskatbolda 'Her sene Final Four'a çıkacak mıyız?' diye soruluyor. Ben hapisteyken voleybolda dünya şampiyonu olduk. Futbol takımı şampiyon olmuş, olmamış. Galatasaray 13 sene şampiyon olmadı. Evet şampiyonluğu kaybettik. Benim suçum. Çok üzgünüm. Kendi kendime düşünüyorum. Kendi kendime soruyorum; neden başarılı olamıyorsun? İsmail Kartal'a kefilim. Transfere 50 milyon Euro harcasaydım şampiyon olurdum. Çok kıymetli mi olacaktı? Fenerbahçe'yi batağa mı sürükleseydim? Transfer yapardım ama kulübün geleceği olmazdı" diye konuştu.

"ARADIM, TELEFONU KAPALI"

"Bu kulüpte değerli insanlar var, onlarla konuşuyorum, onlar başkan olabilir. Ama bu çapulcular başa gelemeyecek. Bu ilanı yazanı da sabah aradım. Uzun yıllar benim yanımda çalıştı. "Utanmadın mı?" dedim. Bir şey söyleyemedi. Hulusi'yi de aradım. Telefonu kapalı. Karşıma çıkamıyorlar. Korkuyorlar."

"BURSA KALECİSİNE PARA GÖNDERMİŞLER"

"3 Temmuz'da hapse girdik. Ne dediler; şike yaptılar. Bizi suçluyorlar da, 25-30 yıldır bu ülkede şike yapılıyor. Biz paralel yapının mahkemelerinde yargılandık. İnternette var. Yurdeşen Karahasan (Galatasaray eski futbol şube sorumlusu) Bursa kalecisine para göndermiş. Federasyon 2 hafta ceza vermiş sadece. Sivas'a para götürdük İlhan bey'in elbise çantasında! Böyle bir kumpas var mı? Bütün gün sokaklarda 100 bin dolarla gezmişiz. Yahu insan evine götürse yastığın altına koyar, 2 dakikada bir uyanıp bakar, 'Para duruyor mu?' diye."

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda olağanüstü hal