Ve Beckham'lar yeni kıtayı keşfetti

Amerikalıların günlerdir beklediği şey oldu ve bir popüler kültür ikonu David Beckham, Amerika topraklarına ayak bastı. Beckham çifti önceki gece Los Angeles Havaalanı'ndan çıkarken...

LOS ANGELES - Amerikalıların günlerdir beklediği şey oldu ve bir popüler kültür ikonu David Beckham, Amerika topraklarına ayak bastı. Beckham çifti önceki gece Los Angeles Havaalanı'ndan çıkarken yeni bir hayatın onları bekliyor olmasının verdiği mutluluktan mıdır bilinmez etrafa gülücekler saçıyorlardı. David Beckham, gelecek sezon Los Angeles Galaxy takımında forma giyecekti ve Amerikan medyasının yeni gözdesi bir yıl boyunca David-Victoria Beckham çifti olacaktı.
Beckham'lar yeni yuvalarına doğru yaptığı yolculukta yalnız değildi kuşkusuz. David ve Victoria çiftini takip eden düzinelerce gazeteci ve fotoğrafçının yanı sıra ikilinin hayranları da havaalanındaki yerini almıştı. Gazeteciler daha önceden belirlenmiş yerlerine korumalar tarafından yerleştirilmişti ve çift bu büyük kalabalığın arasından gülümseyerek ama yorum yapmadan geçerek siyah spor arabalarına bindi. Beckham çiftinin üç çocuğu da onlarla birlikte Amerika'ya gelmiş olmasına rağmen gazetecilerin arasından geçtikleri esnada çocukları yanlarında değildi.
Havaalanında bazı yolcular ünlü çifti görünce çok şaşırmakla kalmayıp cep telefonlarıyla ikilinin resimlerini çekti.
'Dergilerdekinden daha yakışıklı'
15 yaşındaki David Beckham hayranı Priscilla Flores, "İnanılmaz bir şey. Gerçekte dergilerde göründüğünden çok daha yakışıklı görünüyor" diyerek dile getiriyordu İngiliz futbolcuyu dünya gözüyle görmüş olmanın kendisinde uyandırdığı duyguları. Fakat söz konusu futbolun yabancı olduğu topraklar olunca havaalanındaki kalabalığa anlam veremeyip, bunca patırtının David Beckham adında birinin gelişi nedeniyle koptuğunu öğrenince 'O da kim?' diyenlerin sayısı da hiç de az değildi.
Sözün özü Beckham çifti önceki gece yeni kıtaya ayak bastı. Havalaalanından ayrılan çift doğruca Tom Cruise ve Katie Holmes'a komşu oldukları 22 milyon dolarlık villalarında aldığı soluğu... David Beckham sanılanın aksine önümüzdeki beş yıl boyunca Los Angeles Galaxy takımından sadece 32.5 milyon dolar kazanacak. Fakat bir önceki kulübü Real Madrid'dekinin aksine sponsorluk anlaşmalarından elde edeceği gelir tamamıyla kendisine kalacak. Söz konusu ülke Amerika olduğunda bu gelirlerin ne kadar büyük rakamlara ulaşabildiği biliniyor. Bu nedenle sponsorluk anlaşmalarıyla David Beckham'ın kazancı beş yıl içerisinde yüz milyonları bulacak. Amerika'nın bu yeni spor yüzünün yeni kulübü ve yeni ülkesinde mutlu olup olamayacağını ise zaman gösterecek. (Spor Servisi)