Ve Belhanda açıkladı: Beşiktaş...

Ve Belhanda açıkladı: Beşiktaş...
Ve Belhanda açıkladı: Beşiktaş...
Kartal'ın bir numaralı transfer gündeminde yer alan ancak siyah-beyazlıların yaşadığı peşinat sıkıntısından dolayı transferi bir türlü bitirilemeyen Belhanda, flaş açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş 'ın yanı sıra Roma'nın da kendisi ile ilgilendiğini ifade eden Younes Belhanda, bir kulübe transfer olabilmesi için öncelikli olarak Dinamo Kiev ile anlaşılması gerektiğini ifade etti.

"ROMA İLE GÖRÜŞTÜK AMA OLMADI"

Sporx.com'da yer alan habere göre; transfer için şu anda somut bir durumun olmadığını ifade eden Belhanda, "Şu anda Dinamo Kiev'deyim ve buradaki yöneticilerim de benden oldukça memnun. Profesyonel bir futbolcuyum ve gelen transfer tekliflerini de değerlendiriyorum. Beşiktaş ve Roma'nın benimle ilgilendiğini biliyorum ve Roma ile de bir görüşme yaptım ancak istediğimiz sonucu alamadık." dedi.

Beşiktaş'ın rakibi belli oldu: Arsenal


"BEŞİKTAŞ İLE DİNAMO KİEV GÖRÜŞÜYOR"

Beşiktaş konsuunda da itiraflarda bulunan Belhanda, "Beşiktaş'ın Dinamo Kiev ile görüştüğünü biliyorum. Başkanlarlar nezlinde bir görüşme var ancak şu anda somut bir durum yok. Yeni sezonda Dinamo Kiev, Şampiyonlar Ligi'nde olmayacak ve ben de Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden bir takımda oynamak istiyorum. Bu isteğimi her zaman dile getirdim, kulübümle anlaşılması halinde ben de bir karar verebilirim ama şu anda Dinamo Kiev'deyim" şeklinde konuştu.

Belhanda'nın röportajının devamı şu şekilde;

Ukrayna'da yaşanan krizin sana çok yakın bir yerde patladığını söylemiştin, durum şu an nasıl?
"Ukrayna'daki durum ilk başta çok korkutucu boyuttaydı. Protestoların olduğu Maidan Meydanı'na çok yakın bir yerde yaşıyordum. Ancak Allah'a şükür ortalık şu an biraz daha sakin. Hiçbir zaman, ne ben ne de ailem doğrudan tehdit edilmedik. Kulüb başkanımız bizi sürekli ziyaret etti ve güvenliğimizden bizzat emin oldu."

Peki durum şu an nasıl? Shaktar Donetsk forması giyen bazı oyunların pes ettiğini gördük...
"Ben profesyonel bir futbolcuyum. Dinamo Kiev ile hala devame eden bir kontratım var. Bu kulübe katılmayı tercih ettim Çünkü buradaki projeye inandım ve bir parçası olmak isterim ayrıca buradaki insanlar bana karşı çok dürüst oldular. Hemen öylece çantamı toplayıp buradan ayrılamam."

Afrika Uluslar Kupası ve milli takım hakkında neler söylemek istersin? "Şu an için yalnızca kulübüme odaklanmış durumdayım. Lig çoktan başladı ve teknik direktörüm de ortaya koyduğum performanstan son derece memnun. Aynı zamanda geçtiğimiz ay, bizi UEFA Avrupa Ligi'nde grup aşamalarına taşıyacak olan Ukrayna Kupası'nı kazanma başarısı gösterdik.

Fas Milli Takımı'nda Gerets, Taoussi ve Zaki gibi 3 farklı teknik direktör ile çalıştın. Bu iç isim arasındaki farklar neler sence?
"Öncelikle üçü de farklı insanlar ve farklı karakterler. Hepsinin kendine has bir çalışma tarzı var. Gerets, Taoussi ve Zaki hepsi oyuncular ile iyi ilişkiler kuran teknik adamlardı ancak sanırım Gerets diğerlerine nazaran oyuncular ile daha içli dışlıydı. Benim için hoca değişiklikleri hiçbir şeyi değiştirmedi. Ben çağırıldığım sürece çıkar ve oynarım. Benim için takımın başında kimin olduğunun bir önemi yok. En önemli olan nokta Fas ve halkımızı temsil ediyor olmak. Dünya Kupası'ndan elenmemizin acısı hala sürüyor. Ancak yeniden başarabileceğimize dair umudumuz var. İnşallah bir kez daha aynı başarıyı tekrarlayabiliriz."

Afrika Uluslar Kupası'nda sence şansınız nedir? Kazanabileceğinizi düşünüyor musunuz?
"Tabii ki de inanıyorum. bu turnuva hakkında konuşmak için henüz çok erken. Kazanma şansımız var çünkü evimizde oynuyor olacağız."

Beşiktaş 3-1 Feyenoord