Ve Galatasaray topla buluştu...

Yeni sezona iddialı transferleriyle giren Galatasaray, dün topbaşı yaptı.

STANBUL - Yeni sezona iddialı transferleriyle giren Galatasaray, dün topbaşı yaptı. Sarı-Kırmızılıların, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yeni teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde yapılan ilk idmanına Song, Carrusca ve Antalyaspor'a Volkan Yaman karşılığında verilmek istenen kaleci Fevzi katılmadı. Sakatlıkları bulunan Aydın, Uğur ve Çağrı ise takımdan ayrı salonda çalıştı. Alman çalıştırıcı, sezonun ilk idmanında futbolcuları üç gruba ayırırken forvet, orta saha ve defans oyuncularının ayrı ayrı çalışmalarını sağladı. Feldkamp, defans oyuncularını bizzat kendisi çalıştırırken, forvet oyuncularına Ahmet Akcan, orta saha oyuncularına ise Burak Dilmen idman yaptırdı. Oyuncuların bir hayli hırslı ve istekli oldukları antrenmanda, verilen her arada aşırı sıcak nedeniyle futbolcular suya hücum ettiler.
İdman öncesinde önceki gün vefat eden Sarı-Kırmızılı takımın eski teknik direktörü Jupp Derwall için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşuna kulüp başkanı Özhan Canaydın, yönetici Haldun Üstünel ve genel menajer Mustafa Turgun da katılırken, futbolcular ve teknik heyet Derwall'in fotoğrafını taşıdılar. Başkan Özhan Canaydın, teknik direktör Feldkamp başta olmak üzere tüm futbolcularla tokalaşarak başarılar diledi. Canaydın'ın, bu sırada Hakan Şükür ile bir süre konuşması dikkati çekti. Başkan daha sonra idmanı tesislerin balkonundan izledi.
Lincoln-Hasan çekişmesi
Galatasaray'da ilk antrenmanına çıkan yeni transfer Lincoln, ilk idmanonda 'yıldızlı pekiyi' aldı. Klas hareketleriyle dikkati çeken Lincoln, Hasan Şaş'ı güzel bir hareketle geçince, taraftarlar ayağa kalkarken, Hasan'ın gülümsemesi dikkati çekti. Taraftarlar, Lincoln'e büyük sevgi gösterilerinde bulundu. İdman sonrasında Lincoln, kendisini çağıran taraftarların yanına giderek karşılık verdi ve imza dağıttı. Antrenmanda yeni transfer Serkan Çalık da çabukluğuyla dikkati çekti.
Öte yandan Feldkamp, antrenmanda savunmayla ilgilenerek, bu bölgede oynayan futbolcuları özel olarak çalıştırdı. Alman çalıştırıcı, savunma
oyuncularına yaptırdığı çalışmayı zaman zaman durdurarak, uyarılarda bulundu. Feldkamp, antrenman sonrasında da futbolcularını etrafına toplayarak, ilk idmanda yapılan hataları kendilerine anlatıp, isteklerini dile getirdi. Antrenmanda yapılan şut çalışmasında Hasan Şaş'ın bir şutu tesislerin karşısında bulunan binaların çatısına kadar gitti. Tel örgüleri aşan topun, karşıdaki binaların çatısında sekmesi ilginç bir görüntü oluşturdu.
Volkan bugün imzalıyor
Teknik direktör Feldkamp'ın isteği doğrultusunda antrenmanları izlemeye başlayan taraftarlar, ilk idmanda takımlarını yalnız bırakmadı. 100 kadar taraftar özellikle Lincoln ve Feldkamp'a sevgi gösterilerinde bulundu. Galatasaray, bugün 11.00 ve 18.00'de olmak üzere çift antrenman yaparak yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek. Bu arada yeni sezonun ilk antrenmanını İsveçli gazeteciler de takip etti.
Öte yandan Galatasaray'ın kadrosuna kattığı Volkan Yaman dün Antalyaspor'la olan sözleşmesini feshetti. Galatasaray gibi büyük bir camiaya transfer olduğu için mutlu olduğunu söyleyen genç oyuncu "Buradaki rekabetten korkmuyorum. Başarılı olacağıma ve formayı alacağıma inanıyorum" dedi. Sol bek oynayan Volkan, bugün kendisini Sarı-Kırmızı renklere bağlayacak sözleşmeye imza atacak.