Ve Halilhodzic gitti

Ve Halilhodzic gitti
Ve Halilhodzic gitti
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, Boşnak teknik adam Vahid Halilhodzic anlaşarak sözleşmeyi karşılıklı feshetme kararı aldıklarını söyledi.

RADİKAL - Trabzonspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, bordo mavili kulüpte teknik direktör Vahid Halilhodzic döneminin sona erdiğini açıkladı.  Al Jazeera’ye konuşan Aslan, “Vahid Halilhodzic ile birlikte değerlendirmelerde bulunduk. Toplantıda Halilhodzic ile anlaşarak sözleşmeyi karşılıklı olarak sonlandırmaya karar verdik. Hiçbir zaman kovma gibi bir yöntemi aklımızdan bile geçirmedik. Halilhodzic aynı zamanda Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da çok yakın arkadaşı. Son olarak ikisi görüşüp nihai kararı verecekler” dedi.

Sezona flaş transferlerle giren Trabzonspor, Süper Lig'de aldığı kötü sonuçlar nedeniyle eleştiriliyordu. Sekiz haftada sadece bir galibiyet alan Karadeniz ekibi UEFA Avrupa Ligi’nde ise dört maç sonunda yedi puanda.  Trabzonspor'da Ersun Yanal'ın göreve geleceği iddia edilmişti. Yanal bunun üzerine yöneticilerden teklif aldığını doğrulamış, ancak takımın başında bir teknik direktör varken teklife herhangi bir yanıt veremeyeceğini söylemişti.  (Hürriyet)