Ve kaptan Ümit 'Elveda' dedi...

Gelecek sezon için Köln'le anlaşan Fenerbahçe futbol takımı kaptanı Ümit Özat, futbolculuk hayatından sonraki geleceğine yatırım yapmak için bu kararı aldığını açıkladı. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Ümit...

İSTANBUL - Gelecek sezon için Köln'le anlaşan Fenerbahçe futbol takımı kaptanı Ümit Özat, futbolculuk hayatından sonraki geleceğine yatırım yapmak için bu kararı aldığını açıkladı. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Ümit, kendisinin ve ailesinin geleceğini düşünerek hareket ettiğini, ileride antrenör olarak futbolun içinde bulunmak istediğini ifade ederken şöyle devam etti: "Hedefim Avrupa'da, Bundesliga'da oynamak. Futbolculuktan sonraki geleceğime yatırım yapmak amacıyla böyle bir karar aldım. Ayrılma zamanımın geldiğine inandığım için ayrılıyorum. 'Kal' deseler veya 'Git' deseler gibi sözlerle alakası yok. Benim kimseye kırgınlığım yok. Fenerbahçe ile çok güzel günler yaşadım, beş yıl kaptanlık yaptım. Beni kaptanlığa getiren başkan sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kuruludur, onlara da teşekkür ederim."
Ümit, "Hedefin Fenerbahçe'ye antrenör olmak mı" şeklindeki soruya, kendisine bu yönde bir şans gelirse bunu çok iyi kullanmak istediği şeklinde yanıt veren Ümit, şöyle devam etti: "Bir gün yollarımız kesişecek, buna canı gönülden inanıyorum. O ne zamandır Allah bilir, zaman gösterecek. Bu zamana kadar kendimi en iyi şekilde hazırlayacağım. Bir gün burada bir antrenör olarak görev almak nasip olursa, bunun bir defa olacağını biliyorum. O şansı da iyi kullanmak gerektiğini biliyor, başarılı olmak istiyorum"
Alex 'yüzde 99' kalıyor
Transfer görüşmelerini şampiyonluk sonrasına bırakan Fenerbahçe yıldızlarıyla masaya oturmaya başladı. Durumu sezon boyunca netleşmeyen Alex'in sözleşmesi bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllığına yenileniyor. Kulüple sıkı bir pazarlık içerisinde olduğu bilinen Alex anlaşmada bir son dakika sürprizi yaşanmazsa ilk yıl için 2 milyon 200 bin, ikinci yıl içinse 2 milyon 400 bin avro alacak, bir yıl da opsiyonu olacak.
Önümüzdeki bir iki gün içinde de sambacının menajeri Juan Figer ile bir araya gelip yeni sözleşmenin imzalanması bekleniyor. Bu gelişmelere karşılık dün tatil için Türkiye'den ayrılırken gelecek sezon Türkiye'de olup olmayacağı sorulan Alex, "Bilmiyorum" demekle yetindi. (Spor Servisi)