Ve karşınızda Türk işi All-Star

Basketbolun en üst düzey organizasyonu olan NBA'in geleneksel şovlarından biri olan All-Star hafta sonunun Türkiye versiyonu bugün Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

İSTANBUL - Basketbolun en üst düzey organizasyonu olan NBA'in geleneksel şovlarından biri olan All-Star hafta sonunun Türkiye versiyonu bugün Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk kez bir Türk oyuncuyu NBA All-Star maçında izleme şansına erişen basketbolseverler, bu kez Beko Basketbol Ligi'nde forma giyen Türk ve yabancı oyunculardan kurulu karmaların mücadelesine tanık olacak. Etkinlikler saat 13.30'dan itibaren başlayacak.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen organizasyonda halk oylamasının yanı sıra basın mensuplarının ve antrenörlerin verdikleri oylarla belirlenen yabancılar ve Türkler karması maçının yanı sıra, smaç ve üç sayı yarışmaları da yapılacak. Bu yarışmalara katılacak isimler şöyle: Üç sayı yarışması: Kenton Paulino, Tufan Ersöz, Mike Jones, Ömer Ünver, Andrew Nicholas. Smaç yarışması: Sinan Can Güler, Marcus Slaughter, Ersan Özseven, Marcus Haislip. Yetenek Yarışması: Mithat Demirel, Brandon McKnight, Altan Erol, Berent Kavaklıoğlu. All-Star maçında Türk karmasının antrenörlüğünü Murat Özyer ve Selçuk Ernak yaparken, yabancılar karmasının başında ise Ercüment Sunter ve Hasan Özteriç yer alacak.
Crazy Dunkers da olacak
Geçen yıl NBA'in en iyi dans grubu seçilen Orlando Magic Cheer Leaders ve dünyaca ünlü basketbol akrobasi grubu Crazy Dunkers şovları, Ceza da şarkılarıyla organizasyona renk katacak. Ayrıca basketbol topuyla topu çeşitli akrobatik hareketler yapabilme özelliğine sahip Eyal Horn da izleyenlere keyifli anlar yaşatmak için şovun bir parçası olacak.

Türk Karması
Cevher Özer...Beşiktaş CT
Cüneyt Erden...Efes Pilsen
Ermal Kurtoğlu...Efes Pilsen
Kerem Gönlüm...Efes Pilsen
İbrahim Kutluay...Fenerbahçe Ülker
Mirsad Türkcan...Fenerbahçe Ülker
Semih Erden...Fenerbahçe Ülker
Haluk Yıldırım...Türk Telekom
Muratcan Güler...Türk Telekom
Tutku Açık...Türk Telekom
Ömer Aşık...Alpella
Ümit Sonkol...Mersin BB
Yabancı Karması
Aubrey Reese...Beşiktaş CT
Brian Boddicker...M. A. Selçuk Üni.
Andew Nicholas...Efes Pilsen
Marcus Haislip...Efes Pilsen
Edmund Saunders...Beykoz
Erwin Dudley...Türk Telekom
Jan Jagla...Türk Telekom
Gerald Fitch...Galatasaray CC
Marcus Green...Casa TED
Marcus Slaughter...Pınar Karşıyaka
Willie Solomon...Fenerbahçe Ülker
Rasheed Brokenbrough...Tofaş
(Spor Servisi)