Ve kulüpler '6+2' dedi

Ve kulüpler '6+2' dedi
Ve kulüpler '6+2' dedi
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, yabancı oyuncu statüsünde gelecek sezon için "6+2" formülünde anlaştıklarına dair yazıyı TFF'ye gönderdiklerini açıkladı.

ANKARA - İlhan Cavcav, önümüzdeki sezon için yabancı futbolcu statüsünde Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin 'ekseriyetle' 6+2'de anlaştığını, Fenerbahçe'nin çoğunluğun kararına uyacağına dair yazıyı daha önceden TFF'ye ilettiğini söyledi.

Galatasaray 1-0 Fenerbahçe

FENERBAHÇE KABUL ETTİ

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nda dün toplantı yapıldığını belirten Cavcav, "Kulüpler Birliği Vakfı olarak ekseriyetle gelecek sezon için 6+2'de anlaştık. Fenerbahçe, çoğunluğun kararına uyacağına dair yazıyı daha önce TFF'ye göndermişti. Akhisar Belediyespor da dün bu yönde yazıyı TFF'ye göndereceğini bana iletti. Sadece Beşiktaş 6+1+2 istiyor. Biz eğer birliksek Türk futbolu için önemli olan bu konuda da birlikte hareket etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği Vakfı olarak 6+2 yabancı futbolcu statüsünde anlaştıklarına dair yazıyı Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) ilettiklerini dile getiren İlhan Cavcav, "Kulüpler Birliği'nin isteği budur. TFF de bizim federasyonumuz olduğuna göre, bizim isteğimizi yerine getirecektir" şeklinde konuştu. (AA)

"Selçuk İnan F.Bahçe'ye giderse..."