Ve Lucescu imzaya geliyor

Ve Lucescu imzaya geliyor
Ve Lucescu imzaya geliyor
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü büyük bir son dakika sürprizi olmazsa Mircea Lucescu.

Başkan Ünal Aysal’ın “Pazartesiye kadar kendisine süre verdik” dediği Mircea Lucescu, gelişmeleri yakın çevresiyle paşlaştı: Pazar günü İstanbul ’da olacağım.

Öncelikli tercihim Lucescu


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Rumen hoca, geleceğini soran dostlarına, “ Galatasaray ile anlaştım. Ancak en az o kadar önemli olan bir nokta da Ahmedov’un (Shakhtar’ın sahibi) tutumuydu. Asla kötü ayrılmak istemezdim. Şimdi onunla da sorunları çözdük. Büyük bir aksilik olmazsa pazar günü Başkan Ünal Aysal’ın uçağı ile İstanbul’dayım" dedi.

SHAKHTAR DAĞILIYOR

Lucescu’yu adım adım eski kulübüne taşıyan detaylara gelince... Başarılı teknik adamın 10 yıldır görev yapıp sınıf atlattığı Shakhtar Donetsk, Ukrayna’daki iç karışıklıktan en çok etkilenin kulüplerden biri oldu. Başta takımın Brezilyalı yıldızları olmak üzere birçok yabancı, “Ülkeye dönmeyeceğiz” mesajı yolladı. Bu noktada Shakhtar’ın da futbolcularını uygun bonservislerle satması gündeme geldi. Ancak Lucescu ile kulübün sahibi Ahmedov’un ilişkisi profesyonellikten çok dostluğa dayanıyor. Luce’nin bizzat Ahmedov ile görüştüğü ve Galatasaray için izin istediği, Ukraynalı başkanın da gelişmelerden dolayı anlayış gösterip onay verdiği bildirildi.  

Tugay Kerimoğlu bırakıyor!


BAŞKAN DA DOĞRULADI

Mircea Lucescu ile ilgili en somut açıklamalardan birini de Başkan Ünal Aysal yaptı. İşte Aysal’ın o sözleri:
"Lucescu’ya öncelik verdik. Taraftarın sempatisini görmezden gelemezdik. Kulübüyle sözleşmesi sürüyor. O nedenle pazartesiye kadar kendisine süre tanıdık."

Melo'nun cezası kesinleşti