Ve Milliler Malta'ya ayak bastı

Yarın deplasmanda Malta ile karşılaşacak Milli Takım, dün bu ülkeye geldi. Malta Uluslararası Havalimanı'na öğle saatlerinde ulaşan millileri, yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu coşkuyla karşıladı. Ellerinde Türk bayraklarıyla tezahüratlar yapan taraftarlar, havalimanında kısa süreli...

VALETTA - Yarın deplasmanda Malta ile karşılaşacak Milli Takım, dün bu ülkeye geldi. Malta Uluslararası Havalimanı'na öğle saatlerinde ulaşan millileri, yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu coşkuyla karşıladı. Ellerinde Türk bayraklarıyla tezahüratlar yapan taraftarlar, havalimanında kısa süreli izdiham yaşanmasına neden oldu. Taraftarlar, Milli Takım futbolcularının bulunduğu otobüsün önünü de keserek İstiklal Marşı okudular. Milli takım kafilesi, taraftarların yoldan çekilmesinin ardından hareket edebildi. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Kolot da milli takım kafilesiyle Malta'ya geldi.
Milliler, Malta'daki ilk çalışmasını dün akşam karşılaşmanın oynanacağı Ta Qali Stadı'nın antrenman sahasında yaptı. İdmana tüm futbolcular katılırken, milli takım doktoru Cengiz Dinç, sakatlığı bulunan Hamit'in durumunun tamamen iyi oluğunu ve oynamasına engel olacak bir durumunun bulunmadığını kaydetti. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile Malta Milli Takımı Teknik Direktörü Dusan Fitzel, antrenmanda bir araya geldi.
Dusan Fitzel burada, gruptaki en zor maçlarından birine çıkacaklarını söyledi. Fitzel, "Türkiye'nin birçok önemli futbolcusu var. Hakan Şükür, Emre, Tuncay ve Hamit gibi uluslararası üne sahip futbolculardan oluşuyor. Sanırım maçta Türk Milli Takımı'nın kalecisi hariç her futbolcusuna özel önlem alacağız" dedi.
Özel afiş hazırlandı
Öte yandan Türkiye'yi 'Zafer Günü'nde konuk edecek olan Malta'da özel afiş hazırlandı. Osmanlı İmparatorluğu donanmasının 8 Eylül 1565 yılında yenilerek Malta kuşatmasına son verdiği tarihi 'Zafer Günü' kabul eden Malta'da aynı tarihe denk gelen Türkiye maçı büyük bir ilgiyle bekleniyor. Malta'da karşılaşmaya taraftarları davet etmek için özel davet panosu hazırlanırken, panolarda kafası futbol topu şeklindeki şövalye resmi bulunan afişlerle Malta-Türkiye maçı için taraftarlar özellikle güney tribününe davet edildi.
'Tahkimin kararına saygılıyız'
Bu arada Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, olaylı Trabzonspor-Sivasspor karşılaşmasıyla ilgili Tahkim Kurulu'nun vereceği karara saygılı olacaklarını söyledi. Ulusoy, federasyonun verdiği karara Sivasspor'un yaptığı itirazın sorulması üzerine, "Biz Futbol Federasyonu olarak Tahkim Kurulu'nun vereceği karara kesinlikle saygılı olacağız" dedi.
(Spor Servisi)