Ve olay kaleci Ferhat konuştu!

Ve olay kaleci Ferhat konuştu!
Ve olay kaleci Ferhat konuştu!
Galatasaray maçında yediği golle eleştirilen Gençlerbirliği kalecisi Ferhat Kaplan, kendini savundu.

RADİKAL - Galatasaray -Gençlerbirliği maçının en çok konuşulan pozisyonu Wesley Sneijder'in golüydü. Kaleci Ferhat Kaplan'ın, meşin yuvarlağa uzanırken elini çektiği iddiaları sosyal medyada en çok tartışılan konu oldu. Maç içinde iyi performans ortaya koymasına rağmen Sneijder'in vuruşunu kurtaramayan 25 yaşındaki file bekçisi, yapılan yorumların haksız olduğunu savundu.

Avrupa da şaşkın: En büyük kim?

"TERS TARAFA GİDERKEN VURDU"

"Futbolu bilmeyenler konuşuyor" diyerek söze başlayan Gençlerbirliği kalecisi, "Sneijder, ben ters tarafa giderken vurdu. Son anda uçtum, elimi uzatsaydım bile yetişemiyordum. Elimi indirdim, çekmedim" ifadeleriyle pozisyonu yorumladı.

"BAŞARILI PERFORMANSIM İÇİN GALATASARAYLILAR BENİ TEBRİK ETTİ"

Maçın ardından performansı nedeniyle bütün Galatasaraylılar'dan tebrik aldığını dile getiren Ferhat, "Taffarel bile yanıma gelip beni tebrik etti. Anlamıyorum valla. İyi oynadığım halde yorumcular bile sallıyor, ayıp" değerlendirmesini yaptı.

"TERS AYAKTA YAKALANDIM"

Ferhat, TRT Spor'da yayınlanan 'Stadyum' programına telefonla bağlanarak, "Ters ayakta yakalandım ve top geçtiği anda elimi aşağı indirdim. Maç gecesinden beri çok üzgünüm. Ben genç bir kaleciyim, önümde hedeflerim var" şeklinde konuştu.

UEFA, Galatasaray'ın zaferini unutmadı