Ve resmileşti: Aydınlar aday

Ve resmileşti: Aydınlar aday
Ve resmileşti: Aydınlar aday

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından ve bir dönem Fenerbahçe yöneticiliği de yapmış olan Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Kulübü’nde 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek seçimli olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olacağını duyurdu. Geçen ay basın toplantısı yaparak, ‘şartlar oluşursa’ aday olacağını ifade eden Aydınlar, dün bu kararını “ Bugün gelinen noktayı değerlendirdiğimde, olağanüstü genel kurulun gündem maddelerini ve satır aralarını da dikkatle okuduğumda, mevcut zihniyetin büyük bir arzu ile yönetimde devama kararlı olduğunu açıkça tespit etmiş durumdayım” değerlendirmesinde bulundu.
Aydınlar şu ifadeleri kullandı: “Ülke sporunun temel direği olan, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü, plansız, programsız, projesiz, vizyonsuz bir seçim anlayışı ile geçmişe dair hiçbir şeyi sorgulamaksızın yeni bir dönemi daha başlatmaya hazırlanmaktadır. Detaylı mali tabloları ve finansal açılımları hiç kimse tarafından bilinmeyen, konsolide rakamları belirsiz, şeffaflıktan uzak bir yapı, kongre üyelerine hamasi şampiyonluk sözleri verilerek yeni bir dönem adına oya sunulmakta ve herhangi bir değerlendirmeye imkan tanınmamaktadır. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki büyük Fenerbahçe Kulübü asla ve asla sahipsiz değildir. Kişilerin hegemonyası ve bir şahıs şirketi mantığı ile işletilerek hiçbir yere götürülemez. Bu büyük kurumun gerçek sahipleri; kuruluşundan beri görkemli tarihini şekillendirmiş olan sporcuları, emeklerini ve kaynaklarını koymuş yöneticileri, kulübüne gönülden bağlı taraftarları ve kongre üyeleridir.”

Projeleri yakında...
Aydınlar, birlikte hareket edeceği ekibiyle birlikte, kulübün geleceğine dair plan ve programını tüm kamuoyu ile paylaşacağı bir basın toplantısını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğini kaydetti.