Ve Sneijder konuştu: Hamzaoğlu...

Ve Sneijder konuştu: Hamzaoğlu...
Ve Sneijder konuştu: Hamzaoğlu...
Galatasaray'da Atletico Madrid maçı sonrası yaptığı açıklama olay yaratan Wesley Sneijder, konuşmalarının yanlış tercüme edildiğini vurgularken, eski teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'nu hedef almadığını söyledi.

Geçmiş dönemle ilgili yaptığı eleştirilerle Hamza Hamzaoğlu’nu eleştirdiği belirtilen Wesley Sneijder, Kasımpaşa maçının ardından bu sözlerine açıklık getirdi.

Hollandalı futbolcu, Atletico Madrid yenilgisi sonrası gündem olan demeci hatırlatıldığında, "Açıklamamın Hamza Hamzaoğlu ile hiçbir ilgisi yoktu. Sözlerim yanlış tercüme edildi. Bu yanlış anlaşılmalardan artık sıkıldım. Hamzaoğlu’nu kastederek bir eleştiride bulunmadım" dedi.

SNEIJDER NE DEMİŞTİ?

İsim vermeden eski teknik direktörleri Hamza Hamzaoğlu'nu eleştirdiği iddia edilen Sneijder, "İyi futbol oynamazsan ve sonuçları da alamazsan, ilk önce hoca kovulur. Bu böyledir. Daha çok çalışmamız, idman yapmamız ve kendimizi geliştirmemiz lazım. Sahada tek bir takım vardı, o da Atletico'ydu. Takım olamıyoruz, takım olmalıyız. Psikoloji ile alakası yok. Antrenman yapmıyoruz ki" ifadelerini kullanmıştı.

Podolski'den maç sonu itiraf!

MOURINHO'DAN SNEIJDER'E ÖVGÜ

Chelsea Menajeri Jose Mourinho, Galatasaray’ın yıldızı Wesley Sneijder’e övgü dolu bir benzetme yaptı. Kafasındaki en ideal 10 numaranın Inter’de beraber çalıştığı Sneijder gibi olduğunu vurgulayan Portekizli antrenör, “10 numaralar benim takımlarımda her zaman özeldir. 10 numaralardan çok şey beklerim. Gol atmasını isterim, orta sahayı düzenlemesini isterim, ceza sahasına girmesini isterim. Mesela buna en iyi örnek Wesley Sneijder. En ideali Sneijder ve Deco gibi 10 numaralar” ifadelerini kullandı.

'Yemeyecek içmeyecek Donk'u alacaksın'