Ve Sneijder krizi bitti

Ve Sneijder krizi bitti
Ve Sneijder krizi bitti
Ezeli rakibi Fenerbahçe ile oynayacağı derbiye hazırlanan Galatasaray, bugün A2 Takımı ile yaptığı 80 dakikalık hazırlık maçından 2-2'lik beraberlikle ayrıldı. 90 gündür parası yatırılmayan Sneijder'e ise tüm alacakları ödendi.

İSTANBUL - Sarı-kırmızılı ekibin A Milli Takım'dan moralsiz dönem oyuncuları, A2 maçında yer almazken, salonda yapılan çalışma ile derbiye hazırlandılar.

Milli Takım'dan dönen Semih Kaya, Tarık Çamdal, Selçuk İnan, Hamit Altıntop, Olcay Adın, Burak Yılmaz ve Umut Bulut'un büyük bir moral çöküntüsü yaşadığı öğrenilirken, Letonya maçını kulübede geçiren Selçuk İnan'ın da ağzını bıçak açmadığı ifade edildi.

Burak Yılmaz, takım arkadaşlarından ayrı çalışıp 24 ayrı testten geçirildi. Burak'ın sakatlığının devam ettiği ancak maç günü oynama şansının yüksek olduğu bildirildi. Ancak golcü futbolcu tam olarak hazır olsa bile teknik direktör Cesare Prandelli'nin, Burak Yılmaz'ı yedek soyundurabileceği ileri sürülüyor.

A2 TAKIMINI YENEMEDİLER

Galatasaray 'ın yedek ağırlıklı kadrosu, A2 takımı ile oynanan 80 dakikalık hazırlık maçında iyi bir performans sergileyemedi. Sarı-kırmızılı ekip, A2 takımı ile 2-2 berabere kalırken, goller penaltıdan Bruma ve Goran Pandev'in kafa vuruşu ile geldi. Pandev gol atmasına karşın son derece etkisiz bir görüntü çizdi. Makedon yıldızın formsuzluğunu sürdürmesi üzerine Prandelli'nin Burak Yılmaz'ı oynatma şansının arttığı bildirildi.

A2 Takımı'nın 2 golünü de Sinan Gümüş atarken, Prandelli genç oyuncuyu ikinci yarı A takımı kadrosuna aldı ve savunmanın solunda görevlendirdi. Bu bölgede Bruma ve Yasin'den daha etkili oyunuyla dikkati çeken Sinan Gümüş'ün, Fenerbahçe maçının 18 kişilik kadrosunda yer alması bekleniyor.

SNEIJDER YARIN GELİYOR

Hollanda Milli Takımı'nın İzlanda maçı kadrosunda yer alan Wesley Sneijder, İzlanda'dan Hollanda'ya geçtiği için bugün antrenmana yetişemedi. Yıldız futbolcunun yarın İstanbul'da olacağı ve antrenmana katılacağı bildirildi.

Öte yandan 3 aydır transfer taksiti geciktirilen Sneijder'in tüm alacaklarının ödendiği öğrenildi. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)