Ve sonunda Lincoln Galatasaray'da

Galatasaray uzun süredir uğraş verdiği Lincoln transferinde nihayet mutlu sona ulaştı. Schalke orta sahasında görev yapan Brezilyalı oyuncu için Sarı-Kırmızılılar, Alman ekibiyle 4 milyon 500 bin avro karşılığında anlaşma sağladı.

İSTANBUL - Galatasaray uzun süredir uğraş verdiği Lincoln transferinde nihayet mutlu sona ulaştı. Schalke orta sahasında görev yapan Brezilyalı oyuncu için Sarı-Kırmızılılar, Alman ekibiyle 4 milyon 500 bin avro karşılığında anlaşma sağladı. Uzun süredir orta sahada '10 numara'lı formayı teslim edebileceği bir yıldız arayan Aslan, bu görevi geçen sene Bundesliga'da şampiyonluk mücadelesi veren Schalke'nin başarısında büyük rol oynayan uzun ismiyle Cassio de Souza Soares, yani Lincoln'e verdi. Böylece Schalke'den Hamit Altıntop'un sadece formasını alabilen Galatasaray, Lincoln'ün kendisini transfer etmiş oldu.
Sarı-Kırmızılı takım, geçtiğimiz hafta Lincoln ile kesin olarak anlaşmaya varmış ve kulübü Schalke'yi pazarlık için zorlamaya başlamıştı. Lincoln'ün gelecek yıl serbest kalacak olması Schalke'nin inadını kırarken, iki gün süren yoğun pazarlık sonrasında Sarı-Kırmızılı yöneticiler 4.5 milyon avro karşılığında anlaşmaya vardı.
Daha önce Atletico Mineiro ve Kaiserslautern formaları giyen 28 yaşındaki Brezilyalı oyuncu, 2004'ten bu yana Schalke formasıyla 83 maçta 20 gol kaydetti. (Spor Servisi)