Ve söz Aziz Yıldırım'da...

Ve söz Aziz Yıldırım'da...
Ve söz Aziz Yıldırım'da...
Şike davasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sinevizyonlu savunmasına Nazım Hikmet'ten şiir okuyarak başladı

Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık açılan davanın 6. duruşmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım savunmasına başladı.  Duruşmanın öğleden önceki bölümde tutuklu sanıklar Abdullah Karakuz, Coşkun Çalık ve Selim Kımıl'ın savunması alındı. Öğleden sonraki bölümde ise Aziz Yıldırım'ın savunmasına geçildi. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, salondaki yoğunluktan dolayı "İçeride sadece bir Fenerbahçeli istiyorum" dedi. Aziz Yıldırım ise Ekinci'ye "Bunu yapamazsınız. Burada yargılanan Fenerbahçe" yanıtını verdi.

 

GALATASARAY 'IN ŞİKE YAPTIĞINI GÖSTERECEĞİM

 

Aziz Yıldırım savunmasıda özetle şunları söyledi: "Polis fezlekesiyle Fenerbahçe Kulübünden TFF savunma istiyorsa, o zaman bu dava sahış değil Fenerbahçe davasıdır.Fenerbahçe'nin puan kaybettiği maçlara ilişkin iddianameye hiçbir şey konmamıştır 25 milyon susuyorsa biz cezaevinden bir mesaj vermediğimiz içindir. Fenerbahçenin örgüt, amacının da Şampiyon olmak olduğunu iddia etmiştir. Galatasaray'ın şike yaptığını gösterip, Fenerbahçe'nin şike yapmadığını göstereceğim. Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz, kendimi ve kulübü savunacağım. Fenerbahçe artık sadece spor kulübü olarak kalmayacaktır.Fenerbahçeli olmayı her zaman, herşeyin üzerinde tuttum."NAZIM HİKMET'TEN ŞİİR OKUDU


Aziz Yıldırım dana sonra Nazım Hikmet'ten "Düşmana inat, bir gün fazla yaşamak" mısralarının olduğu 'Öğütler' şiirini okudu. Mahkeme Başkanı'na Fenerbahçe ambleminin anlamını anlatan Yıldırım "Basın, gazete satmak için ailemiz olduğunu düşünmeden yıpratıcı haberler yapıyor. Hasta olmadığım halde hastalandığım yazıldı" dedi.


ALEYHİMİZDEKİ PROPAGANDA ATATÜRKÇÜ YOLDAN ÇEVİRMEK İÇİN


Yıldırım savunmasına şöyle devam etti: Fenerbahçe, Kuvay-i Milliye ruhunun temsilcisi oldu. İnsanlara Türklük gücü ve yaşama umudu veren Fenerbahçe, halkın sevgilisi olmuştur.Fenerbahçe camiası, koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir. Aziz Yıldırım'ın şahsi akibetinin bir önemi yoktur. Fenerbahçe, Türk olmayı her şeyin üstünde tutan gençler tarafından kurulmuştur. Fenerbahçe sevgisi bu sayede dalga dalga büyüdü. Fenerbahce Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti'ne paralel gelişmiştir. Bize saldırının temel nedeni kuruluş yıllarındaki felsefemizdir. Fenerbahçe Cumhuriyeti şike ile karalamamaz. Aleyhimizde yapılan propaganda kulübümüzün kuruluş gayesini baltalamak, bu temiz vatansever Atatürkçü yoldan çevirmek içindir. Tıkpı, gece karanlığının aydınlığa kavuşması gibi, tarihimizde işgalcilere verdiğimiz mücadele gibi burdan da yüzümüzün akıyla çıkacağız.14 yıllık Fenerbahçe başkanlığım süresince aşağılayıcı hiçbir eylemde bulunmadım. Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacak. Benim hakkımda ne karar verirseniz verin. Kabul ederim. Bu Fenerbahçeyi toptan ortadan kaldırmaya yetmeyecektir. 22 yıldır bu kulübe hizmet veriyorum. Asla şike gibi bir suça bulaşmadım. Poliste mağruz kaldığım muameleyi hak etmedim."


EVET ÖRGÜTÜ BEN KURDUM


Aziz Yıldırım, daha sonra mahkeme heyetine "Fenerbahçe; Değişim, Dönüşüm" adlı kitabı dağıttı ve tesisleri anlattı. Yıldırım şöyle devam etti: Şayet bunca hizmetim örgüt faaliyetiyse, evet bu örgütü ben kurdum. Birbirini tutmayan telefon konuşmaları hiçbir şeye kanıt olamaz, masumiyetimizin ortaya çıkacağına inancım tam. Çıkar amaçlı suç örgütü demek, mafya demektir.. Kimse Fenerbahçe başkanına, yöneticisine 'mafya' diyemez. Yıllarca her türlü spor suçuna göz yumanlar, Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler üzerinden kendini aklamaya çalışmaktadır.


İDDİANAME YOKKEN KARAR AÇIKLANDI


Emniyette fotoğrafımı çekip gazeteye bastılar. Gereğini yapın. Bu soruşturmada sadece Türk sporu değil, ülkemiz hukuk tarihi için de çok tuhaf şeyler oldu. Emniyet 6 Temmuz'da ortada iddianame dahi yokken resmen karar açıklamıştır. Emniyet 19 maç olarak açıklama yaptı, iddianamede 13 maça yer verildi, 6 maç buhar oldu uçtu. Fenerbahçe'nin yükselişini önleyemedikleri için bu kurguyu yaptılar. Ben hastanedeyken, adres kısmına Metris yazdılar. Medya kendisine verilen görevi bu süreçte yerine getirdi."


GAZETENİN PATRONU BENDEN DAHA TEMİZ DEĞİL


Aziz Yıldırım, Emniyet'te çekilen resminin basıldığı "resimli tişörtü" gösterdi ve "Yargısız infaz yaptılar. Eşgal fotoğrafımı basan gazetenin patronlarının benden daha temiz olduğunu zannetmiyorum" dedi. Yıldırım: "Emenike'nin para sayarken çekilen fotoğrafları nerede? Bunu söyleyenler ahlaksız bir davranış göstermişlerdir" diye konuştu. Yıldırım şöyle konuştu: "Emenike'nin para sayarken çekilen fotoğrafları nerede? Bunu söyleyenler ahlaksız bir davranış göstermişlerdir. Karabük Başkanı transferin izinli olduğunu açıklamıştı.. Şimdi Emenike'nin para sayarken görüntülerini yayınlamayanlar ahlaksızdır. Her maç öncesi verilen yemek davetleri bile, şike kanıtı sayılmıştır. Kulüplerine sahip çıkan Fenerbahçelilere polis biber gazı sıkmıştır. Polis tribünlere gelmek isteyen bazı taraftar gruplarını içeriye almıyor. Bu haklar engellenemez. Bizi karalamak adına, gizliliği devam eden soruşturmaya ait her şey art niyetli mudahalelerle basına yansıtıldı. Emniyetin söylediği Sivas maçındaki çantada para değil bilet olduğunu Vali bile söyledi."

 

CUMHURBAŞKANI'NA 'KİŞİYE ÖZEL' TAŞIBizim her maçımız öncesi bir kaos ortamı yaratıldı. Oyuncularımızın kafası karıştırıldı. 6222 sayılı yasa değişikliği sırasında 'kişiye özel' deyip veto eden sayın Cumhurbaşkanı, MİT yasasını hemen onadı. Kıbrıs'a kaçacağım yazıldı. Benim yaşadığım yer de öleceğim yer de burasıdır. 58. madde değişemez, değişmemelidir. Türk futbolu üzerine oynanan oyunları izlemekteyim. Beni kurtarma yasası olarak lanse edilen yasadan faydalananlar ortada.

 

BİR GRUP TÜRK FUTBOLUNU ELE GEÇİRMEK İSTİYOR

 

Fenerbahçe'ye cebinden 30 milyon dolar veren adama 'çıkar amaçlı suç örgütü lideri' denemez. Deniyorsa amaçları başkadır. Fenerbahçe ve Türk futbolu kuşatma altındadır. Bir grup Türk futbolunu ele geçirmek istiyor. Kendini Türkiye Cumhuriyeti üzerinde görenler yasama ve yürütme organlarını dahi ele geçirdi."

 

SADRİ ŞENER-GÖKMEN ÖZDEMİR KONUŞMASI GİBİ KONUŞMA VARSA

 

Fenerbahçe Başkanı, sözlerine 'Aziz Yıldırım neden dinlendi, takip edildi az sonra onu açıklayacağım" diyerek devam etti. Yıldırım şunları söyledi: "17.11.2010'da beni dinlemeye alıyolar. 1028 tape var yüzde onu şahsıma ait ve hiç bir şike teşvik konuşması yok 19 maç deniliyor. Dinlenmeye başladığımız tarihten itibaren hiç bir tape kaydında şike ve suç unsuru içeren bir noktaya ulaşılmamıştır. Tapelerde şikeye dair hiç bir konuşma yok ama savcı şike kanıtı bulmak için uğraşıp duruyor. Mehmet Ali Aydınlar avukatı gönderdi. Fenerbahçe düşmeyecek diye. Sadri Şener ve Gökmen Özdemir arasındaki konuşmaya benzer bir şeyim varsa şike yaptığımı bile kabul edeceğim. Bu soruşturmada tüm kulüplerle ilgili dinleme kararı aynı anda çıksaydı bunun bir şike operasyonu olduğuna inanırdım. Benim için örgüt faaliyeti diye 3 aylık dinleme izni çıkarmıştır. Dinleme yetkisi 4 tapeden verilmiş ama bu tapelerde suç unsuru var mı? Bu durum Fenerbahçe'ye bize karşı bir organizasyon oldugunu göstermiştir. Neden Trabzonspor son bir ay dinlenmiştir, neden?. Şu çok açık ki hedef Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'dir."

 

MANİSASPOR MAÇI


Yıldırım, suçlamalarda Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı'ya para vermekle itham edildiği bölüm için  "Ben de Fenerbahçe'ye 1.5 milyon dolar para vermiştim. Tamer'den 500 binini istedim Kenan Yaralı'ya borç verdim. Her iş adamının sıkıntıları olur. Manisa Başkanı da benden istedi. Kredilerinin uzamasi için bankalardan destek istedik, olmadı"  dedi.

 

HAKEMLER KONUSU

Yıldırım şöyle devam etti: "Benim tapelerimde bir hakem adı veya hakem lafı geçiyorsa tüm suçlamaları kabul ediyorum. Eğer bir organizasyonda olsak sahamızdaki Bursa ve G.Antep maclarında hakemlerin kötü yönetimine maruz kalır mıydık? Ben hakemleri atasam bunlar yasanır mı? Bununla suçlanıyorum ama iddianamenin içinde bununla ilgili bir şey yok. " 

 

SADRİ ŞENER BELGESİ

Yıldırım daha sonra Sadri Şener'in maçlara 12 hafta kala Fenerbahçe maçlarına hakem atama yapılmasınıistediğini gösteren belgeyi hakime sundu. Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in 3-1'li kaybettikleri Türkiye Kupası maçından sonra kendisine gelip "Başkanım 45 dakika var şampiyon sizsiniz" dediğini söyleyen Yıldırım, "Bunu telefonda söylese şu an burada olacaktı" diye konuştu.

 

SAVCILAR VE POLİSE İTHAM

 

Yıldırım Fenerbahçe'yi hedef alan organizasyonla karşı karşıya olduklarını belirterek  "Türk sporunu ele geçirmeye çalışan bir grup bunu organize etti" diye konuştu. Yıldırım'ın "Bizimle ilişki kurmak örgüt üyeliğiyse savcılar Zekeriya Öz, Mehmet Berk ve Fikret Seçen'le Emniyet Müdürü Nazmi Ardıç da aramızda olurdu" demesi üzerine hakim  "Bunun savunmayla ilgisi yok" sözüyle araya girdi.  Yıldırım bunun üzerine şunları söyledi: "Benimle gezeceksin, yemek yiyeceksin, gelip sarılacaksın... Sonra beni içeri atacaksın. Zekeriya Öz beni uyarmalıydı suç işliyordumsa. Öz ile samimiyetim bunu gerektiriyordu."

Mahkeme Başkanı bu sözler üzerine "Samimi olduğun kişi operasyon yapamaz mi yani" dedi. Yıldırım bunun üzerine "Temenni ediyorum ki bu soruşturmayı başka amaçlarla yapan Mehmet Berk'in vicdanı rahattır" diye konuştu.


ESKİŞEHİRSPOR MAÇI

Yıldırım, şike olduğu iddia edilen Eskişehirspor maçı için şu savunmayı yaptı: "Eskişehir'e gittigimizde tesisler dışında Bülent Uygun'la görüşmedim. Ali Kıratlı benden önce kulüp üyesidir. Benim adamım değil iş adamımdır. Eskişehir'de Bülent Uygun'un babasını gördüm sadece. Tapelerde Ali Kıratlı'nın soylediği gibi Bülent Uygun'la görüşmedim. Kıratlı, bunu açıklar herhalde."Yusuf Turanlı'yı hiç tanımam. Kendisiyle hiç bir tapem de yoktur."

 

OZAN İPEK VE GALATASARAY GÖRÜNTÜLERİ


Yıldırım daha sonra Bursasporlu Ozan İpek'in şampiyon olduktan sonra 7 Kasım 2000 yılındaki Galatasaray - Strum Graz Şampiyonlar Ligi D Grubu maçından görüntüleri izlettirdi. Yıldırım'ın Galatasaray - Sturm Graz maçını 'Oynatalım mı Başkan' diyerek göstermesi üzerine salonda herkes güldü. Aziz Yıldırım'ın 3 aydır bilgisayar istediğini fakat verilmediğini söylemesi üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, “İlk duruşmada bilgisayarda Galatasaray maçını izliyordunuz" demesi üzerine “Şike oradadır; ondan izledim" dedi. Mahkeme Başkanı, savunmanın dışına çıkmaması uyarısında bulundu. Yıldırım, daha sonra Galatasaray'a göndermede bulunarak "Bugün adaletin bekçiliğini yapanlar, şikeyi Türkiye'ye getirenlerdir. Ama konu şike değil, futbolu ele geçirmektir" dedi.

 

MEHMET EKİNCİ: FENERBAHÇELİYİM


Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Aziz Yıldırım'ın "Hangi takımlısınız?" sorusuna "Fenerbahçeliyim" diyerek cevap verdi. Daha sonra Yıldırım savunmasına devam etti. Yıldırım, "TFF eliyle yapılan şikeleri gündeme getirdiğim için 1 yıl hak mahrumiyeti cezası aldım. Savcı, Fenerbahçe'yi bırakmak istemediğimi söylüyor.. Ama daha önce iki kez istifa ettim.. Taraftarlar bırakmama izin vermedi" dedi.


ADALETİN BEKÇİLERİ TAŞI


Fenerbahçe'nin bir kuruşunu zimmetine geçirirse kendisini ölümle cezalandıracağını söyleyen Yıldırım, ispatlayamalardan istifa beklediğini belirtti. Fenerbahçe Başkanı, konuşmasına şöyle devam etti: Ne Metris, ne darağacı bizi bu sevdadan vazgeçiremez. Biz dünya kulübü olma yolunda emin adımlarla yürümekteyiz.Kendi kaynaklarından 30 milyon doları harcayan insanı şike davasında yargılamak haksızlıktır. Fenerbahçe kimseden 5 kuruş almadan stadını yaptı.Devlet Türk Telekom Arena'ya 600 Milyon TL harcadı, ülkeye faydalı diye sustuk. Benden önce amatör şubeleri kim takip ederdi? Şimdi amatör şubelerde Dünya Türkiye'yi takip ediyor. Malatya'ya Doğan gönderen, Ankaragücü'nü 8-0 yenen, Denizli'ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular. Denizli maçından önce neler olduğunu Ali İpek, Yusuf Şimşek ve Galatasaraylılar anlatsın."KAPATTIĞIMIZ SÖYLENEN BİLYONER GECE KULÜBÜNÜN ADI"


Kulübün tüm hesap akışını belgeleyip gösteren Aziz Yıldırım daha sonra şöyle konuştu: "Torbalarda para varmış. Durdur, paraları yakala, zabıt tut, kanıtla.. Bunlar nedense olmamış. O kadar çok paramız var ki; Bilyoneri de kapatmışız. 13 maçta, parasız mı şike yaptık? Bilyoner'i kapattığımız ve iddaa olayına girdiğimiz söylendi. Oysa Bilyoner, şampiyon olursak futbolcuları götüreceğimiz gece kulübüydü."


"FIBA FEDERASYON DEĞİL BANKA"

Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu'nun kulüp için yaptığı tüm harcamaların belgelerini mahkeme başkanlığına sundu. Yıldırım daha sonra şunları söyledi: İlhan Ekşioğlu tesise çatı yapmak için muhasebeden para alıyor, sonradan inşaatçılarla anlaşamıyor, parayı iade ediyor. Bu paraya şike parası deniyor, şike parası tekrar kulübe iade edilir mi? Galatasaray için bir gelenek olmuş.. - Galatasaray sözleşmesi devam eden oyuncuları ayartıyor, kimsenin sesi çıkmıyor. Ama biz burada transfer şikesiyle suçlanıyoruz.Bu FIBA, Basketbol Federasyonu değil, FIBA dediğimiz banka. Her şeyi karma karışık ettiler. Suç isnad edilecek tek bir konuşmam yok. Çünkü hiçbir suça bulaşmadım. 7 Haziran'da fiziki takip yapılıyor, organize şube kulüpten para çıktığını söylüyor ama dernekler böyle bir para çıkmamış diyor. Trabzonspor adına Sivas'a Zeki Mazlum 1 milyon TL teşvik parası götürüyor. Mecnun Odyakmaz 'Olmaz' diyor.İyiyim demek, şike yapılıyor mu demek oluyor sayın hakim? Hastane çıkışı telefonda yönetici soruyor, "İyiyim sen nasılsın" diyorum, "Çok iyiyim" diyor. Savcı buna şike delili diyor."


ÖRGÜT SUÇLAMASI


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, iddianamede kendisine yöneltilen suçlamalarından "örgüt kurma" suçlamasını çürütmeye çalıştı. Aziz Yıldırım, bunun için İstanbul'da katıldığı bir açılışı örnek gösterdi. Yıldırım, bu açılışa aralarında Arda Turan'ın da bulunduğu bir grup futbolcu ve dönemin özel yetkili savcısı Zekeriye Öz ile birlikte katılmıştı. Yıldırım işte bu açılışı savunmasında örnek gösterdi. Aziz Yıldırım, "Bizimle ilişkili olmak suç örgütü olmak için yeterliyse savcı Zekeriye Öz de, savcı Mehmet Berk'in de bunun içinde olması lazım" diye konuştu.


"AYDINLAR BANA 'FENERBAHÇE DÜŞMEYECEK' DEDİ"


Fenerbahçe Başkanı savunmasında, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın kendisine Fenerbahçe'nin düşürülmeyeceği yönünde mesaj gönderdiğini söyledi. Bu mesajın Aydınlar'ın çelişkili davranışlarının göstergesi olduğunu belirten Aziz Yıldırım, "Mehmet Ali Aydınlar, bana avukatını göndererek Fenerbahçe'nin düşürülmeyeceğini söyledi" diye konuştu.TAHİR KIRAN TALEBİ


Yıldırım'ın savunmaları sırasında  Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Tahir Kıran'ı tanık olarak alalım" dedi. Bunun üzerine Yıldırım, "Kime yakındı acaba Tahir Kiran? Talebimdir, lütfen araştırın" diye konuştu. Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: Bir daha telefon kullanırsam markasını emniyete soracağım, 'Teknik takibe takılmayan hangisidir' diye. Adaletin renk skalasında sarı ve lacivert yokmuş. Suçluların beraat ettiği yerde yargıçlar hüküm giyer Hacivat - Karagöz orta oyunu oynanmaktadır. Mehmet Berk de örgütümün üyesi. Tahir Kıran, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Talip Doğan Karlıbel, Ulus'taki bir restorantta hangi amaçla buluştu? İlhan Ekşioğlu inşaatçıdır, kulübün inşaat işlerini yapar. İşçi, inşaat gibi kelimelerin kullanıması kadar doğal bir şey yoktur. Aziz Yıldırım: "Amaç 6222'yi uygulamak değil, Fenerbahçe'yi ele geçirmek."

 

NAZIM HİKMET'İN O ŞİİRİ


Dünyadan, memleketinden, insandan
Umudun kesik değil diye
Ya ipe çekilirsin ya atılırsın içeriye
Yatarsın on yıl, on beş yıl
Daha da yatacağından başka
Sallansaydım bir bayrak gibi ipin ucunda keşke demiyeceksin
Yaşamakta ayak direteceksin
Belki bahtiyarlık değildir artık
Boynunun borcudur fakat, düşmana inat bir gün fazla yaşamak
İçeride bir tarafınla yapayalnız kalabilirsin
Kuyunun dibindeki taş gibi
Fakat öbür yanın
Dünyanın kalabalığına öyle bir karışmalı ki
Sen ürpermelisin içeride
Dışarıda kırk günlük yolda yaprak kımıldasa
İçeride mektup beklemek, yanık türküler söylemek
Bir de gözlerini tavana dikip sabahlamak
Tatlıdır, ama tehlikelidir.

Unut yaşını, koru kendini bitten
Bir de bahar akşamlarından
Bir de ekmeği son lokmasına dek yemeği
Bir de ağız dolusu gülmeyi
Unutma hiç bir zaman
Bir de kimbilir, sevdiğin kadın seni sevmez olur
Ufak iş deme, yemyeşil bir dal kırılmış gibi gelir içerideki adama

İçeride, gülü bülbülü düşünmek fena
Dağları deryaları düşünmek iyi
Durup dinlenmeden okumayı yazmayı
Bir de dokumacılığı tavsiye ederim sana
Bir de ayna dökmeyi
Velhasıl
İçeride on yıl
On beş yıl, daha da fazlası hatta
Geçirilmez değil, geçirilir
Kararmasın yeter ki sol memenin altındaki cevahir

İlki, yetmiş altı gün
Sessiz düşmanlığında üstüme kapanan kapının
Sonra, saç bir geminin baş altında yedi hafta
Lakin yenilmedik
kafam, ikinci bir insandı yanımda

Çoğunun yüzünü unuttum büsbütün
Yalnız, çok ince, çok uzun bir burundur aklımda kalan
Halbuki kaç kere karşıma oturup dizildiler
Bir tek kaygıları vardı
Hakkımda hüküm okunurken heybetli olmak değildiler 

 

KOCAMAN, DEMİREL, ÖZDEMİR VE USLU DA ÇAĞLAYAN'DA

 

Tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan ve Amatör Şubeler Genel Koordinatörü Cemil Turan'a destek vermek için takımı temsilen Volkan Demirel, Teknik Direktör Aykut Kocaman ile adliyeye geldiler. Kocaman ve Demirel duruşmayı izlemek üzere mahkeme salonuna girdiler. İstanbul Adalet Sarayı'na gelen diğer isimler ise Başkanvekili Nihat Özdemir ile Fenerbahçeli eski yönetici Mahmut Uslu oldu.GAZETECİLER SALONA ALINMADI

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, yer darlığı nedeniyle 23 Şubat Perşembe ve ondan sonraki günlerdeki duruşmalara hiç bir basın mensubunun alınmayacağını belirtti. Ekinci, duruşmayı gazetecilerin müzakere odasına kurulacak olan ekrandan izleyebileceğini söyledi. 

AVUKATI: DAVA ÇÖKTÜ

Fenerbahçe Kulübü Yöneticisi olan ve şike davasında Aziz Yıldırım'ın avukatlarından biri olan Yasemin Merçil, savunma zamanının geldiğini ve Aziz Yıldırım'ın tüm tapeleri tek tek karartacağını söyledi. Olgun Peker ve O'na bağlantılı yapılan savunmaların bittiğini ve ortada hiç bir şeyin bulunmadığını belirten Merçil, şunları söyledi: "Şu an birinci grup bitti. Daha doğrusu Fenerbahçe'nin de suçlanmasına ve soruşturmaya dahil edilmesine sebebiyet olduğu söylenilen Giresun Grubu ve Olgun Peker'in sorgulaması bitti. Şu anda hukuki gözlemimiz ortada hiçbirşeyin olmadığı yönünde. Böyle bir örgüt ve suç örgütü esasını teşkil edecek hiçbir hukuki gerekçenin dosyamızda yer almadığı gözüktü. O nedenle şu anda biz diyoruz ki; Fenerbahçe'ye ilişkin bu suçlamanın temelindeki neden çöktü, şu anda biz o çökmüş temel üzerinde devam edeceğiz. Dosyada durum şu an bu aşamada."  (Radikal.com.tr, Ajanslar)