Ve söz Yanal'da: Kaçtı mı?

Ve söz Yanal'da: Kaçtı mı?
Ve söz Yanal'da: Kaçtı mı?
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, "tatil edilen Trabzonspor maçında futbolcularından önce soyunma odasına gitmesi" konusuna açıklık getirdi.

Milliyet Gazetesi yazarı Atilla Gökçe, olaylı Trabzonspor- Fenerbahçe maçında 'soyunma odasına kaçtığı' iddia edilen Ersun Yanal ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

Yanal koştu, twitter sallandı!


Tecrübeli teknik adam, Gökçe ile yaptığı telefon görüşmesinde "Orada kalmam kitleleri tahrik edebilirdi. Ben Trabzon’da çalıştım. Halkın tepkilerini, öfkesini biliyorum. Böyle bir olaya yol açmamak için koridora geçtim" ifadelerini kullandı.

İşte Atilla Gökçe'nin yazısından ilgili bölüm:

Uzaktan bakıp önünü- arkasını araştırmadan, sormadan- soruşturmadan ezbere ahkam kesiyoruz: Efendim, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, hakemin maçı tatil edeceğini anlayınca futbolcularını beklemeden soyunma odasına kaçmış!
Bir anlamda ayıp ettiğini ya da korkaklığını ima ediyorlar Ersun Hoca’nın.
Ersun Hoca’yı arayıp sordum. İşte söyledikleri:
"Trabzon’da daha maç başlamadan, çocuklar ısınırken küfürler adeta yağdı. Hiç tepki göstermedik, işimize baktık. Hakemin soyunma odasına yöneldiğini görünce, evet sahadaki yerimden ayrıldım. Orada kalmam, kitleleri tahrik edebilirdi. Ben Trabzon’da çalıştım. Halkın tepkilerini, öfkesini biliyorum. Böyle bir olaya yol açmamak için koridora geçtim. Orada benden önce koridora koşan oyuncularım da vardı. Koridorun başında oyuncularımı bekledim. Sonra hep beraber soyunma odasına gittik. Ne yani, sahada kalıp kavga etmemi mi beklediler?"

'Küçücük kızıma küfrettiler'