Ve TFF'den açıklama geldi

Ve TFF'den açıklama geldi
Ve TFF'den açıklama geldi
Yarıda kalan Beşiktaş-Galatasaray maçında yaşananlar hakkında TFF'den çarpıcı bir açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili UFUK Özerten, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda utanç gecesi yaşandığını belirterek, "Olmaması ve yaşanmaması gereken bir geceydi. Neden böyleyiz bilmiyorum" dedi.

'Marjinal gruplar bize doğru yönlendiriliyor'


Özerten, "Yayıncı kuruluşun gönderdiği görüntüleri izledik. Şimdi sıra disiplin müfettişlerimizin konuyu incelemesinde. Sonrasında gerekli sevkler yapılıp nihai kararlar verilecek. Uzun süredir tartışılan 6222 yasasında bize göre de aksaklıklar var. En büyüğü de stadyumlarda güvenlik işinin polislerle yapılması konusu. Polisin adalete teslim ettiği kişilerin kısa süre sonra serbest kalmaları caydırıcılıktan uzak. Gerekli görüşmeleri yapıp gerekli önlemleri almaya çalışacağız. Yapılanlar yapanın yanına kar kalıyor. O yeşil sahaya inmenin bir cezası olmalı. Hatta o ceza bence hapis cezası olmalı. Ama tabii buna yüce meclis karar verecektir. TFF, bu maçların organizasyonunda hakemleri temsilci ve gözlemcileri atar. Bizim kolluk kuvvetlerimiz yok. Biz en büyük desteği kulüplerden almalıyız" ifadelerini kullandı.

Olaylı derbide cevap bekleyen sorular


TOPLANTI ÇARŞAMBA GÜNÜYDÜ, AMA...

Maçla ilgili kararın ne zaman verileceği konusunda ise TFF başkanvekili, "Çarşamba günü daha önceden planlanan yönetim kurulu toplantımız vardı. Artık o toplantı yapılır mı yapılmaz mı bilemem. Bu işin adli bölümü de var" şeklinde konuştu. (Hürriyet)

Drogba'nın golleri sayılacak mı?