Ve Tugay Kerimoğlu kararını verdi

Ve Tugay Kerimoğlu kararını verdi
Ve Tugay Kerimoğlu kararını verdi
Galatasaray'ın eski futbolcusu ve eski antrenörü Tugay Kerimoğlu, sarı-kırmızılı ekibin Arsenal ile oynayacağı maç öncesi İngiliz basınına açıklamalarda bulundu. Ünlü futbol adamı, 'Artık yardımcı olmayacağım' dedi.

Galatasaray 'da geçtiğimiz sezon teknik direktör Roberto Mancini'nin yardımcılığını yapan Tugay Kerimoğlu, artık asistan olmayacağını ve teknik adamlık için hazırlıklarını sürdürdüğünü dile getirdi. Kerimoğlu, "Daha fazla yardımcı olmayacağım. Stres önemli değil, bu futbolun bir parçası. Başarılı olmak istiyorsanız bununla baş etmeyi bilmeniz gerektiğini öğrendim" ifadelerini kullandı. Birlikte çalıştığı isimlerden çok şey öğrendiğini vurgulayan ünlü futbol adamı, "Mark Hughes, Graeme Souness, Fatih Terim... Hepsinin farklı tarzları vardı. Bunlar benim için avantaj" dedi.

Galatasaray'da bir başkan adayı daha


"ŞAMPİYON OLMAK ZORUNDASINIZ"

Sporx.com'da yer alan habere göre; Mancini dönemini değerlendiren Tugay, "Roberto Mancini ile 8 ay birlikteydim. Sezon bittiğinde iyi bir görünümümüz vardı, ama ne olacağını asla bilemezsiniz" yorumunda bulundu. Türkiye 'de başarının şampiyonlukla ölçüldüğünü söyleyen tecrübeli isim, "Kulüp sabırsız. Türkiye'de her yıl şampiyon olmak zorundasınız. Başarı ölçüsü sadece bu. İngiltere'de ise menajerlerin düşünceleri ve felsefeleri önemli" ifadelerini kullandı.

Blackburn'de forma giydiği dönemle ilgili örnek veren Tugay, "Bir sezonda evimizde 10 maç kaybettik ve hiç kimse menajeri istifaya davet etmedi. Türkiye'de her şey skorboarda bağlı. Bu kültürel bir durum. Türkiye'de kalbimizle hareket ederiz" dedi.   
 
"ALİ SAMİ YEN BAŞKAYDI"

Ali Sami Yen Stadı ve Türk Telekom Arena Stadı arasındaki farktan bahseden Kerimoğlu, "Sami Yen çok özeldi. Kollarınızdaki tüyler kalkardı. Oradaki atmosfer bambaşkaydı. Yeni stadyum Emirates gibi, ama taraftarlar yine takımın yanında olmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.

1993 yılında oynanan Manchester United maçında yaşanan olaylar hakkında konuşan Tugay, "Polis United'lı oyuncuları korudu, onlara saldırmadı. United büyük bir kulüp. Onların karşısında bize şans verilmiyordu. Maç sonrasında mali raporları hatırlıyorum. United hisseleri düşüş yaşamıştı ve finansal olarak büyük zarara uğramışlardı" dedi.

Sneijder: Saçma iddialar


İDOLÜ PEP GUARDOLA

Hedefleri hakkında konuşan Tugay Kerimoğlu, "Blackburn'e geldiğimde Souness bana daima basit oynamamı ve sürekli çalışmamı söylemişti. İngiltere'de bu kadar uzun süre kalmamın sebebi belki budur. Ama benim hedefim daima menajer olmaktı. İdolünün Pep Guardiola. Nasıl ve nereye koşulacağını, nasıl boşluklar yaratılacağını biliyor. 4 gözlü biri gibi oynuyordu. Onun futbolculuktaki başarıları antrenörlüğüne yansımış gibi" şeklinde konuştu.

Hasan Şaş'tan Fatih Terim'e eleştiri!