Ve Türkiye Şarapova'yı da gördü

İstanbullu tenisseverlerin Maria Şarapova rüyası bir yıllık aradan sonra gerçekleşti. Geçen yıl sakatlığı nedeniyle WTA İstanbul Cup'a katılamayan güzel raket dün İstanbul topraklarına ayak bastı.

İSTANBUL - İstanbullu tenisseverlerin Maria Şarapova rüyası bir yıllık aradan sonra gerçekleşti. Geçen yıl sakatlığı nedeniyle WTA İstanbul Cup'a katılamayan güzel raket dün İstanbul topraklarına ayak bastı. Antrenörüyle birlikte THY'nin Chicago-İstanbul seferiyle Atatürk Havalimanı'na gelen Şarapova'yı, organizasyon yetkilileri çiçeklerle karşıladı. Genç Rus'un, İstanbul'a gelişini çok sayıda medya mensubu izlerken, zaman zaman aşırı ilgi nedeniyle izdiham yaşandı. Şarapova gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.
Elena bugün, Venus yarın geliyor
Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup'ın önemli katılımcılarından Rus sporcu Elena Dementieva bugün, ABD'li Venus Williams ise yarın İstanbul'a gelecek. Williams turnuvanın ilk düzenlendiği yıl olan 2005'te birincilik kupasını havaya kaldırmıştı.
19-20 Mayıs tarihlerinde eleme müsabakalarıyla başlayacak turnuvada ana tablo maçları ise 21-26 Mayıs tarihlerinde oynanacak. (Spor Servisi)