Ve Uli Hoeness istifa etti

Ve Uli Hoeness istifa etti
Ve Uli Hoeness istifa etti
Vergi kaçırdığı gerekçesiyle 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Bayern Münih Kulübü Başkanı Uli Hoeness, avukatıma temyize gitmemesi talimatı verdi ve başkanlığı bıraktı.

Temyize gitmeyeceğini açıklayan Uli Hoeness, kulüp başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Hoeness, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Ailemle yaptığım görüşmeler sonunda mahkeme kararını kabul etmeye karar verdim. Avukatıma temyize gitmemesi talimatı verdim. Bu benim terbiye anlayışımla ve kişisel sorumluluğumla uyuşmaktadır. Vergi kaçırmış olmak benim hayatımın hatasıydı. Bunun sonuçlarına katlanacağım. Bayern Münih Kulübü Başkanı olarak elimdeki tüm makamlardan ve Bayern Münih Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan hemen geçerli olmak üzere istifa ediyorum. Böylece kulübümü gelecek olası zararlardan korumak istiyorum. Bayern Münih benim yaşam felsefemdir ve öyle kalacaktır. Bu muhteşem kulübe ve insanlarına yaşadığım sürece başka bir şekilde bağlı kalacağım.
Yakın dostlarıma ve Bayern Münih taraftarlarına tüm kalbimle bana destek verdikleri için teşekkür ediyorum."

1970-1979 yılları arasında futbolcu olarak hizmet verdiği Bayern Münih'in 2009 yılından beri başkanlık koltuğunda oturan Hoeness, yıllık 433 milyon Euro ciro yapan kulübün sadece geçtiğimiz yıl 14 milyon euro net kar etmesini sapladı. 230 bin üyesi olan Bayern Münih'in değerinin 1.3 milyar euro tahmin ediliyor.

Hoeness’in yerine Başkan Yardımcısı Karl Hopfner'in göreve getirilmesi bekleniyor. Muhtemel başkan adayları arasında eski Bavyera Başbakanı Edmund Stoiber, Franz Beckenbauer ve Paul Breitner (58)’in de adı geçiyor. Ahmet İNCEL (DHA)