Ve Yunus Yıldırım konuştu

Ve Yunus Yıldırım konuştu
Ve Yunus Yıldırım konuştu
Olay hakem Yunus Yıldırım, "Nasıl böyle bir hata yaptım? Kendimi affedemiyorum. Bana hiç yakışmadı" sözleriyle özür diledi.

Sivasspor- Fenerbahçe maçındaki kötü yönetimi nedeniyle tepki toplayan Yunus Yıldırım, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp'in yanı sıra bazı kurul üyelerine içini dökerken, penaltı pozisyonuna çok uzak kaldığı için göremediğini söyledi.

Yunus Yıldırım sezonu kapattı!


Habertürk'te yer alan habere göre; 5. hakem Murat Türker'den "Top göğüsten sekti" şeklinde uyarı aldığını vurgulayan Yunus Yıldırım, "Murat Türker'in uyarısını dikkate aldım. Pozisyonu iyi göremediğim için devam ettirdim. Ancak sonradan izlediğim zaman , pozisyonun çok net penaltı olduğunu gördüm. Maçın kaderi ile oynadığım ve herkesi zor durumda bıraktığım için çok üzüldüm. Kendimi affedemiyorum. İçim içimi yiyor. Böyle büyük bir hata bana hiç yakışmadı. Herkesten özür diliyorum. Bana güvenenleri mahcup ettiğim için inanılmaz derecede üzgünüm. Penaltı olduğunu nasıl göremedim, inanamıyorum. Ne diyeceğimi de bilemiyorum" şeklinde konuştu.

Yunus Yıldırım'dan şok talimat!


FİZİKİ MÜDAHALEDEN EGEMEN'E KIRMIZI KART

Yunus Yıldırım, Egemen'in kendisine fiziki müdahalede bulunması nedeni yle kırmızı kart gösterdiğini bildirdi. Raul Meireles'e çıkarttığı sarı kartta da hata yaptığını kabul eden Yıldırım, "Meireles'in vurma amacı niyetinde olmadığını düşündüm. Bu yüzden sarı kart çıkarttım. Oysa sonradan izlediğimde yanıldığımı anladım. Kırmızı göstermem gerekirdi" dedi.

Bu arada Merkez Hakem Kurulu'nun, Yunus Yıldırım'a Süper Lig'de sezon sonuna kadar maç vermeyeceği öğrenildi.

Fenerbahçe, Lig TV ve TFF'den ham görüntüleri istedi