Vefa Stadı karıştı, polis taraftarlara TOMA'yla müdahale etti

Vefa Stadı karıştı, polis taraftarlara TOMA'yla müdahale etti
Vefa Stadı karıştı, polis taraftarlara TOMA'yla müdahale etti
Karagümrükspor taraftarlarının Eyüpspor taraftarını Vefa Stadına sokmak istememesi üzerine çıkan olaylara polis müdahale etti. TOMA'lı müdahale sırasında taraftar grubunda bulunan kişilerin havai fişekle polise karşılık verdiği görüldü.

İSTANBUL Türkiye Spor Toto 3.Lig 2.Grup'ta Fatih Karagümrük'teki Vefa Stadı'nda karşı karşıya gelen Halide Edip Adıvar Spor ile Eyüpspor maçı öncesi stat çevresinde gerginlik yaşandı.

KARAGÜMRÜK - EYÜPSPOR GERİLİMİ

Karagümrük taraftarı, daha önce Eyüpspor taraftarıyla aralarında yaşanan olayları gerekçe gösterip, “Eyüpspor taraftarının kendi statlarında oynanan maça gelmelerine izin vermeyeceklerini” söyleyerek Edirnekapı'da toplandı. Polis, ellerinde sopa, taş, soda şişeleriyle Eyüpspor taraftarını bekleyen grubu, taşkınlık çıkarmamaları için bir süre uyardı. Karagümrük taraftarının olay çıkarması ihtimali üzerine polis, bu kez toplu halde stada ilerleyen Eyüpspor taraftarını, güvenlik gerekçesiyle stada girmemeleri için uyardı. Önleri kesilen Eyüpspor taraftarı, polisin ikazları sonucu bir süre slogan attıktan sonra geri döndü.

POLİS TAZYİKLİ SU İLE MÜDAHALE ETTİ

Ancak bu kez yolu kapatan gruba polis, TOMA'dan sıktığı tazyikli su ile müdahale etti. Gruptan bazı kişilerin de polise havai fişek attıkları görüldü.

TEKME TOKAT VE COPLA DÖVÜLDÜ

Bu sırada taraftar grubu içinde bulunan bir kişi sivil polisler tarafından dövüldü. Tekme ve tokatın ardından copla vurulan kişi daha sonra olay yerinden uzaklaştırıldı. Yaklaşık bir kilometre boyunca kovalanan taraftar grubu daha sonra ara sokaklara girerek dağıldı.

Bu arada iki takım arasında oynanan karşılaşma 1-1 berabere sonuçlandı.

(Ümit TÜRK / DHA)