'Vefaspor bu hallere düştüyse...'

'Vefaspor bu hallere düştüyse...'
'Vefaspor bu hallere düştüyse...'
Sezona 700 bin TL bütçe ile başlamasına karşın başarılı olamayan Vefa'da Başkan Mesut Gülbaran, "Bu duruma düşmemizin nedeni Vefalı geçinenlerdir" dedi.

Türk futbolunun köklü ekiplerinden Vefa, şu sıralar Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ediyor. Sezona çok iddialı başlayan ancak üst üste kötü sonuçların ardından iddiasını yitiren Yeşil-Beyazlılar, teknik direktör Şenol Demir'in yerine Kamuran Gazi'yi getirdi. Kan değişimi de kar etmedi ve takım Gazi yönetiminde 7 maçta 2 galibiyet alabildi. Grubundaki diğer İstanbul ekiplerinin gerisinde olan Vefa, BAL statüsü gereği, eğer sezon sonunda bu ekiplerden birini puantajda geçemezse doğrudan küme düşecek.

Takımın üç sezondur başkanlığını yapan adamı Mesut Gülbaran ise kulübün internet sitesinde çok sert bir açıklamaya imza attı. Amatör bir kulüp için son derece yüksek bir bütçeyle sezona başladıklarını dile getiren Gülbaran, takımı kurduran teknik direktör Şenol Demir'e tepki gösterdi. Gülbaran'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"700 bin TL harcadık""Benim asıl feryadım, sezon başı 500.000 TL paraya bizi şampiyon yapacağını vaat eden, bu sözlerin yerine geleceği inancıyla kulübümüze bütçemize göre pahalı transferler yaptırıp, kendisine de ciddi bütçeler verdiğimiz halde, kulübümüze toplam 700.000 TL harcatan birine takımı ve kulübü teslim etmemizdir. Yapılan bu hatalı transferlerden dolayı beklediğimiz verimi alamadık ve Vefa, hedeften kopma noktasına geldi. Bunların neticesinde verim alamadığımız 9 futbolcuyu gönderdik ve şu an 14 kişiyle sahaya çıkan bir kulüp haline geldiysek bunun vebali de o kişiye aittir.

“Küçükpazar’ı kapattım, Vefa’ya her ay 35 Bin TL harcıyoruz”Ben 30 senedir Başkanlık yaptım ve geçen sene bir hata ile tek bir maçtan kaçırdığımız şampiyonluk dahil, her sene şampiyonluk için mücadelede en ön sırada kulübümle birlikte oldum. Bu duruma gelirken ve Küçükpazar kulübünü kapatıp 3 senedir Vefaya yaptıklarım her ay maç başı, personel, alt yapı dahil 35.000 TL. Hiçbir futbolcunun tek kuruş alacağı yok. Biz her deplasman yediğimiz küfürlerin hakaretlerin dolayısıyla yalnız kalmanın, hakemlerin tesir altında kalmasında mağlubiyetimizin rolü büyük oluyor çünkü vefa taraftarı hepimizin bildiği gibi olgun ve yaş itibariyle çok daha fazla emek sarf ediyor.

“Bu halde olmamıza sebep Vefalı geçinenlerdir”Bunları ben hiçbir zaman bahane kabul edip kendimi avutmuyorum. Çünkü senelerdir yaptıklarım ortada ve bu duruma düşmemem lazımdı. Çünkü özellikle belirtmek istiyorum kulübün tek kuruş geliri olmadan Vefa’yı yönetiyorum. Üstelik yaptığım lokali bile şikayet eden eski vefalılardan dolayı lokalin yıkılmasını nasıl kurtardığımı beni tanıyanlar çok iyi bilirler. Vefa stadındaki binayı Vefa’ya tekrar nasıl kazandırmak için verdiğim savaşı söylememe gerek yok. Şimdi ben soruyorum biz bunları yaparken, ilk oynanan 2-0 kazandığımız Yenibosna maçından sonra dahi toplantıya gelip destek sözü verip, sonra destek ne kelime, kulübe bile uğramayan, Vefalı geçinenler nerede? Bizlere yapılan yanlışların kongrede hesabı sormayacak mıyım? Bu hale gelmemizin sebeplerinde hep söyledim bizleri yalnız bırakan Vefalı geçinenlerdir.