Veli Kavlak tarih verdi

Veli Kavlak tarih verdi
Veli Kavlak tarih verdi
Beşiktaş'ta sakatlığı nedeniyle uzun süredir forma giyemeyen Veli Kavlak, 3 hafta sonra takımla çalışmalara başlayacağını söyledi.

İSTANBUL - BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Veli Kavlak, siyah-beyazlı takımda oynamayı çok özlediğini belirterek, "Forma giymek için sabırsızlanıyorum. Yaklaşık 6 ay oldu. Geçtiğimiz günlerde koşulara başladım. Adım adım takıma dönmeye çalışıyorum. En iyi şekilde dönmek için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Yaklaşık 1 yıl önce Almanya'da ameliyat edildiğini ancak sıkıntılarının bir türlü geçmediğini hatırlatan Veli Kavlak, "Hedefim 3 hafta sonra antrenmanla başlamak ama ister istemez içimde bir korku oluyor. Bazen ağrılarım geliyor gibi hissediyorum. Orada bir tedirginlik var. Ne kadar sürerse sürsün ama bu ağrılar geçsin. Sonra da takıma katılayım" ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı takımın iyi performans gösterdiğine değinen deneyimli futbolcu, "Takımımız son haftalarda çok iyi performans gösterdi. Fenerbahçe derbisi bizim için çok önemliydi. Bütün Beşiktaş taraftarları için derbinin ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu taraftarın sevinmeye çok hakkı var. Çok iyi oynuyoruz. Liderliği hak ediyoruz. Önümüzde zor haftalar var. Onları da kayıpsız geçerek, ilk yarıyı lider kapatmak istiyoruz" şeklinde görüş belirtti.

A Milli Futbol Takımı'nın 2016 Avrupa Şampiyonası'na doğrudan katılmasına sevindiğini söyleyen Türk asıllı Avusturyalı futbolcu, "Son günler inanılmaz geçti. Türkiye 'nin katılmasına çok sevindik. Zor görünüyordu ama imkansızı başardılar. Kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah şampiyonada çok iyi işler yaparlar" görüşlerini aktardı.

Beşiktaş taraftarının kendisini her zaman desteklediğini ve moral verdiğini vurgulayan Veli Kavlak, yapımı devam eden Vodafone Arena'da oynamak için sabırsızlandıklarını sözlerine ekledi. (AA)