'Veli'nin ayağına bassam kırılırdı'

'Veli'nin ayağına bassam kırılırdı'
'Veli'nin ayağına bassam kırılırdı'
Ziraat Türkiye Kupası F Grubu'nda Adana Demirspor'un deplasmanda Beşiktaş'ı 2-1 yendiği maçta yaşanan tarihi olayın yankıları sürüyor. Ev sahibi ekibin oyuncusu Hakan Söyler, Veli Kavlak'ın uyarısıyla gördüğü kırmızı kartın sarıya çevrilmesi hakkında konuştu.

ADANA - Kırmızı kart olayını değerlendiren Hakan Söyler, "Benim için de futbol için de çok güzel şeyler oldu. Veli Kavlak'ın yaptığı hareket çok önemliydi. Bunu her futbolcunun yapması lazım. Sert bir müdahalem oldu. Hakem yanlış gördü ve kırmızı kart verdi. Başta Veli olmak üzere Beşiktaşlı futbolcular kırmızı kartı iptal ettirdiler. Çok iyi bir insanlık örneği gösterdiler. Sonucunda hakem kırmızı kartı sarı karta çevirdi. Bu olaydan dolayı Veli'ye yılın Fair Play ödülü verilebilir. Biz de destekçisiyiz. Veli'ye ve takım arkadaşlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Veli Kavlak o anı anlattı


Tecrübeli futbolcu, "Çok maç izliyoruz. Maçlarda çok kötü örneklere şahit oluyoruz. Dünkü olay bence hepsinin önüne geçti. Herkes bundan bir ders çıkarmıştır umarım. Sonuçta 90 dakika oynanıp biten bir müsabaka var. Bundan zevk almalıyız. Herkesin ekmek parası" şeklinde konuştu.

"AYAĞINA BASSAYDIM KIRILIRDI"

Adana Demirsporlu oyuncu, "Çok hızlı ve sert hareket etmiştim ama ayağına basmadım. O hız ve sertlikte ayağına bassaydım, kırılırdı. Ancak hakem öyle gördü. Veli Kavlak ve takım arkadaşları basmadığımı gördüler ve itiraz ettiler. Çok güzel bir davranış. Benim geçimim futboldan. Kırmızı kart nedeniyle 2 maç ceza alsam maç başı ücreti alamayacaktım. Veli'nin örnek davranışı sayesinde ekmeğimi kazanmaya devam edeceğim. Bu davranış fair play ödülünü kazanmalı" dedi. Adnan POYRAZ (DHA)

'Veli Kavlak'a teşekkür etmiyorum'


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Adana

  ,

  Ceza

  ,

  Kırmızı

  ,

  hakem

  ,

  ekmek

  ,

  maç

  ,

  ders

  ,

  Veli Kavlak