Venus ve Clijsters yarı finalde

Sezonun üçüncü Grand Slam Turnuvası olan Wimbledon'da dün yine yağmur vardı.

LONDRA - Sezonun üçüncü Grand Slam Turnuvası olan Wimbledon'da dün yine yağmur vardı. Dolayısıyla da mücadeleler verilen aralarla oynanmak zorunda kaldı.
Günün en önemli maçı tek bayanlarda iki Amerikalı raket Venus Williams'la Lindsay Davenport arasındaydı. Merkez kortta oynanan maçta dört numaralı seri başı Venus, vatandaşını üç set sonunda yenmeyi başardı. İlk seti 6-2 ile alan ünlü raket, ikinci sette Lindsay Davenport karşısında başarılı olamadı. 6-2 Davenport'un üstünlüğüyle kapanan bu setin ardından üçüncü sette üstün bir oyun ortaya koyan Williams, ilk oyunu aldıktan sonra ikinci oyunu verdi, ardından üst üste beş oyun alarak seti 6-1'le lehine çevirdi ve yarı finale çıktı.
Tek bayanlardaki bir diğer mücadelede ise Belçikalı Kim Clijsters,
İtalyan rakibi Silvia Farina Elia'yı yenmeyi başardı. Roland Garros'un finalinde vatandaşı Justine Henin-Hardenne'e yenilen Clijsters, ilk seti zorlu bir mücadelenin ardından rakibine 7-5'lik skorla verdikten sonra toparlandı, ikinci seti 6-0, son seti de hiç zorlanmadan 6-1 alarak yarı finale yükselen diğer bir isim oldu.
Wimbledon Tenis Turnuvası'nda önceki gün ise tek erkekler mücadelesinde büyük bir sürpriz yaşandı ve iki numaralı seri başı Andre Agassi, Avustralyalı Mark Philippdussis'e 3 saat 12 dakika süren mücadelenin ardından 6-2, 2-6, 6-7 (4-7), 6-3 ve 6-2'lük setlerle yenilip turnuvaya veda etti.
(Spor Servisi)