Venus'ten 'hızlı'sı yok!

Topa en hızlı vuran kadın tenisçi kim? Kadın tenisinin dünyadaki organizasyonundan sorumlu olan WTA bu konuda bir 'hız endeksi' oluşturdu. Acura Classic Turnuvası'nda yapılan sıralamada ilk sırayı saatte 94.5 mil ortalamayla...

CARLSBAD - Topa en hızlı vuran kadın tenisçi kim? Kadın tenisinin dünyadaki organizasyonundan sorumlu olan WTA bu konuda bir 'hız endeksi' oluşturdu. Acura Classic Turnuvası'nda yapılan sıralamada ilk sırayı saatte 94.5 mil ortalamayla (152 kilometre) Venus Williams aldı. Söz konusu endekste tenisçilerin servis atışları ve servis karşılamaları özel bir top takip teknolojisiyle hesaplanarak ortalamaları alınıyor.
WTA Tour başkanı Stacey Allaster, "Diğer profesyonel sporlar takipçilerine ayrıntılı bilgi sağlayabilmek için sporcularının performanslarını ölçüp karşılaştıracak yeni metotlar geliştirdi. Hız endeksi benzer bir fırsatı kadın tenisinde yaratıyor" diye konuştu. Endekse göre Venus Williams'ın ardında ikinci sırada 92.7 mille (149.1 kilometre) Maria Kirilenko yer alıyor.
Acura Classic'te üçüncü sırada 92.3 mille (148.5 kilometre) Victoria Azarenka yer alıyor. Özellikle vuruşları esnasında çıkardığı seslerle çok tartışılan Maria Şarapova ise 90.5 mille (145.6 kilometre) dördüncü sırada. (Spor Servisi)