'Verilemeyecek hesabımız yok'

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, son dönemde federasyon ve kendisi hakkında yoğunlaşan iddialara yanıt vererek, "Bizim verilmeyecek hiçbir hesabımız yok" dedi.

İSTANBUL - Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, son dönemde federasyon ve kendisi hakkında yoğunlaşan iddialara yanıt vererek, "Bizim verilmeyecek hiçbir hesabımız yok" dedi.
Turgay Demirel, federasyon yönetim kurulu üyeleri Dr.Levent Bıçakçı, Hüsnü Karagözoğlu ve Jülide Sonat ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, 'Basketbolumuzun dünü, bugünü ve yarını' başlığı altında açıklamalarda bulundu. 1992 yılından bugüne Türk basketbolunun sıkıntılarının büyük bir bölümünü çözdüklerini ifade eden Demirel, "Bunu yaparken bazen yönetmeliklerin dışına çıktığımızı kabul ediyorum. Ancak, bunların hepsi bizim bağlı bulduğumuz kuruluşların onayı ve denetimi altında gerçekleştirilmiştir. Bizim verilmeyecek hiçbir hesabımız yok" sözlerini kullandı.
Başkan Demirel, kendileri hakkında Zeytinburnu Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan 'Federasyon, Abdi İpekçi Spor Salonu'nun kira bedelini Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ödemiyor' şikâyetine ilişkin "Bugün statları kiralayan büyük kulüpler de bu paraları ödemiyor" benzetmesini yaptı.
Türk basketbolunun ileri gitmemesini isteyen küçük bir grubun bulunduğunu ileri süren Demirel, şöyle konuştu: "Bizim her şeyimiz açık ve ortada. Bütün belgelerimiz de yetkililerde. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in olumlu açıklamaları ortada. Buna rağmen art niyetli ve konsantrasyonumuzu bozmak isteyen haberlerle karşılaşıyoruz." Demirel, yaşadıkları tüm sorunların özerkliğe kavuşmalarıyla ortadan kalkacağını söyledi. Lig maçlarının yayını
için TRT ile yaptıkları sözleşmenin bittiğini kaydeden Demirel, yeni bir yayın anlaşması için görüşmeler yaptıklarını da sözlerine ekledi. (Spor Servisi)