Vestel kazanmayı hatırladı, o kadar...

Yokluğunu algılatan sadece futbol tutkunları olsa neyse... Ayın son, çeyrek finalin rövanş gecesinde kazanan ve yitiren olmasına karşın sevinen olmaması fazlası ile ilginçti!
Haber: ASENA ÖZKAN / Arşivi

Yokluğunu algılatan sadece futbol tutkunları olsa neyse... Ayın son, çeyrek finalin rövanş gecesinde kazanan ve yitiren olmasına karşın sevinen olmaması fazlası ile ilginçti!
Ev sahibi oynadı ve kazandı, konuk ise sadece baktı ama tur atlayıp kupanın yarı finalisti oldu. Çeyrek finalin ilk ayağını dört farklı kazanan Beşiktaş uzunca sürenin ardından ilk kez bir maça rahat başladı ve bu nedenle de Tigana sahaya yedek oyuncularını sürebildi. Savunmadaki iki İbrahim'e bir de İbrahim Kaş katıldı ve aradaki Mustafa Doğan'ın göbek adının 'İbrahim' olup olmadığı çelişkisini yaşattı!
Orta alan bildik şekilde dizildi; Delgado, Koray, Serdar ve Ricardinho... İleride Bobo'nun yanında ise Gökhan Güleç... Vestel Manisaspor hızlı başladı önce Sezer ardından da Selçuk basit vuruşları yapmayı beceremedi. Ama Holosko takım arkadaşlarından daha becerikli çıktı ve attığı golle takımını öne geçirdi.
Korkunun ecele faydası yok!
İkinci yarıda Sezer farkı ikiye çıkardı ve Tigana, saatine bakıp radikal değişiklikleri art arda gerçekleştirdi. Korkunun ecele faydası yok! Serdar Fahri'ye, Gökhan Nobre'ye yerlerini bıraktığı anda kaleye giren topu eliyle kesen kaptan Uğur kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Kural gereği kazanılan penaltı atışını gole çeviremeyen Ricardinho da Mehmet Sedef ile değiştirildi. Manisasporlu futbolcular ilk yarıda hovardaca harcadıkları pozisyonların sadece ikisinden yararlanabilselerdi emin olunuz ki, dün gece futbolun adaleti üzerine sayfalarca ahkâm kesilirdi!
Beşiktaş'ın teknik kadrosu, futbolcusu ve tabii yöneticileri bana kalırsa yatıp kalkıp dua etmeliler ilk maçta elde edilen skor için.
'Oturdu', 'Takım oyunu oynamaya başladı' dediğimiz Beşiktaş bir kez daha hayal kırıklığı yarattı ve bunu yandaşlarına da yaşattı.
Ancak hiç yadırgamamak gerekir! Maç sabahı, yerine yeni teknik direktör arandığı haberini okuyan adam nasıl oyuncularını motive etsin, futbolcu kime inansın? Yıldırım Demirören'i tebrik etmek gerekir öncelikle, yarattığı Beşiktaş için! Beşiktaş oynamadan üstüne üstlük futbol adına bir şeyler üretmeden Türkiye Kupası'nın yarı finalisti oldu.
Yaşanan kaos içinde Beşiktaş'ın bilinçli adımlar atamayacağı ve günübirlik coşkularla avunacağı ortada. Ev sahibinin hakkını da vermeli elbette, Manisaspor İstanbul'da oynadığı son üç maçından farklıydı dün gece, keşke daha dikkatli olabilselerdi. Merak ediyorum, dün gece takımı yarı finale yükseldiği için sevinen Beşiktaşlı oldu mu? Gecenin en iyisi ise tartışmasız hakem Özgüç Türkalp idi...