Vestel Manisa artık Ersun Yanal'sız

Uzun süreden bu yana beklenen oldu ve Ersun Yanal, Sakaryaspor maçında çıkan olayların ardından yaşanan süreç sonrasında istifa etti.

MANİSA - Uzun süreden bu yana beklenen oldu ve Ersun Yanal, Sakaryaspor maçında çıkan olayların ardından yaşanan süreç sonrasında istifa etti. Önceki gün Sakaryaspor maçının hakem Cüneyt Çakır'a kaleci Bülent Ataman ve kaleci antrenörü Metin Bayındır'ın fiziki saldırıda bulunması nedeniyle yarım kalması üzerine kulübün bu iki isme nasıl bir fatura keseceği merak ediliyordu. O fatura kesildi ve sonrasında Ersun Yanal yönetime istifasını sundu.
Kulüp dün bir açıklama yaparak Bülent'in 'affedilmemek üzere' sezon sonuna kadar kadro dışı bırakıldığını ve Bayındır'ın sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu. Bunun ardından Yanal'ın istifası geldi. Taraflar bu istifayı yaşananlardan ayrı tutmaya çalışsa da Yanal'ın uzun yıllar birlikte çalıştığı Bayındır'ın görevine son verilmesini istemediği ve bu karara tepki olarak istifa ettiği iddia ediliyor. Yanal'ın ekibinden üç ismin de geçen hafta içerisinde kulüple ilişkisi kesilmişti.
Ersun Yanal yazılı bir açıklama yaparak, "Büyük hedeflerimiz devam ederken ikinci devreyle beraber elimizde olmayan nedenler ve oluşan ortam sonucu arzu etmediğimiz bir duraklama içine girdik. Sporcularımızın arzusu, teknik ekibin şartları yeniden yönetmesiyle beraber ortaya konan stratejik hamlelerimiz durağanlaşan durumumuza oyun açısından biraz hareket getirmiş olsa da yakın gelecek açısından istediğimiz güçlü etkiyi yaratamayacağı düşüncesi, kritik bir karar vermemi gerekli kılmıştır" dedi.
Çubukçu: Kalmaya ikna edemedik
Başkan Çubukçu ise konuya ilişkin açıklamasında Yanal'ın önceki akşam istifa kararını verdiğini, kendisini ikna çabalarının sonuç vermediğini söyledi. "Kendisini iknaya çalıştık, maalesef olmadı. 'Bu şartlarda yararlı olamayacağım, bırakıyorum' dedi. Çok üzüldük" diyen Çubukçu, 28 saattir ulaşamadığını söylediği Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a da sitem etti. Maçta yaşananlarla ilgili görüşmek istediği Ulusoy'a ulaşamadığını belirten Çubukçu, "Geçmiş olsun dileğinde bulunan olmadı. Ben federasyonun kapısından içeri girmiş bir başkan değilim. Eğer futbolda eşitlik, adalet varsa bu bize de uygulanmalı" dedi.
Bu arada Manisa'da hakem Cüneyt Çakır'a da tepki var. Çakır'ın maçı tatil etmesinin abartılı bir karar olduğunu düşünen yönetim bu karara isyan ediyor. Kulüp menajeri Mustafa Turgun, "Oyuncumuz hatalı olabilir. Ama saha içinde sadece itiş-kakış olduğu bir yerde maç neden iptal edilebilir?" diyerek tepkisini dile getirdi. (Spor Servisi)