Vestel Manisaspor 11 hafta sonra galip

Arka arkaya çarpıcı istatistiklerle başlayalım. Vestel Manisaspor dünkü Sivas maçına kadar ligin ikinci yarısında sadece bir puan (0-0 sona eren Trabzonspor maçından) alabilmişti.

V. Manisa-Sivas: 1-0
STAT: 19 Mayıs
HAKEMLER: Kamil Abitoğlu, Özgür Kaya, Okan Deniz Kılıççı
V. MANİSASPOR: Fevzi **, Ümit *** Kalabane **, Burak ** (Ersan 70 *), Şener **, Uğur ***, Nizamettin * (Reinaldo 46 **), Okan Koç ** (Metin 65 *), Hakan Balta **, Zelenka ***, Holosko **
SİVASSPOR: Harun **, M. Sözgelmez **, Servet **, Colosimo * (İlhan 59 **), Hayrettin **, C. Can *, Fransergio *, Yasin * (G. Bozkaya 83), Gürhan *, M. Yılmaz *, Balili * (Petrov 76)
GOL: Zelenka (87)
SARI KARTLAR: Kalabane, Ersan / Murat Sözgelmez, Balili

MANİSA - Arka arkaya çarpıcı istatistiklerle başlayalım. Vestel Manisaspor dünkü Sivas maçına kadar ligin ikinci yarısında sadece bir puan (0-0 sona eren Trabzonspor maçından) alabilmişti. İkinci yarıda galibiyeti yoktu. Ligdeki son galibiyetini Gaziantepspor'dan 3 Aralık 2006 tarihinde almıştı. Düşüşe geçtiği dokuzuncu haftadan bu yana ligde 17 maçtan üç beraberlik ve bir galibiyet çıkarabilmiş, sadece altı puan toplayabilmişti.
Teknik direktör Ersun Yanal'ın istifasına kadar uzanan süreçte takım 13 mağlubiyetle şampiyonluk adaylarından küme düşme adayları arasına girmişti. Dün uzun bir aradan sonra özlemle anılan üç puan tek golle geldi. O golün gelişi de epey geç gerçekleşti. Karşılaşmının bitimine üç dakika kala Zelenka maçın skorunu belirleyen isim oldu. 25 metreden kullandığı serbest vuruşta takımını aradığı gole kavuşturan Zelenka günün başarılı isimlerindendi. Onun golüyle Vestel yeni teknik direktörü Giray Bulak yönetiminde ilk puanlarına kavuştu. (Spor Servisi)