Vestel'in topa tekrar girmeye hiç niyeti yok

Tahkim Kurulu, Futbol Federasyonu'nun Trabzon-Sivas maçının tekrar oynanması kararını bozup maçın 3-0 Sivasspor lehine tescil edilmesine karar verince gözler...

  • Tahkim Kurulu, Futbol Federasyonu'nun Trabzon-Sivas maçının tekrar oynanması kararını bozup maçın 3-0 Sivasspor lehine tescil edilmesine karar verince gözler, Manisaspor'un sponsorluğundan çekilmeye karar veren Vestel grubuna çevrildi. Zira kulüp başkanı Haluk Çubukçu, 2 Eylül'de açıkladığı çekilme kararlarına gerekçe olarak kendileri geçen sezon Sakaryaspor maçında çıkan olaylardan sonra hükmen yenik sayılmışken Trabzon-Sivas maçındaki tekrar kararıyla Trabzon lehine bir çifte standart uygulanmasını göstermiş ve 'Temiz futbol yoksa biz de yokuz' demişti. Fakat görünüşe bakılırsa Tahkim'in federasyonun 'yanlış'ını düzeltmesi de Vestel'in sponsorluğa geri dönmesi için yeterli olmadı. Perşembe günü yapılacak olağanüstü genel kurulda görevi bırakarak sponsorluktan çekilme sürecini tamamlayacak olan Haluk Çubukçu, "Çekilme kararını sırf iki karar arasındaki tutarsızlık nedeniyle almamıştık, o sadece bardağı taşıran son damlaydı. Sponsorluğa geri dönmemiz söz konusu değil. Ayrıca Tahkim'in aldığı karar, iddiamızın doğruluğunu bir kez daha ortaya koydu. Futbolun kulüplere eşit mesafede yönetildiğine inanmıyoruz" dedi.
  • Trabzonspor yönetimi, henüz Tahkim Kurulu'nun kararıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Yöneticiler, dün akşamki maçtan önce oyuncuların konsantrasyonunu bozmamak için görüşlerini maçtan sonra bildirmeye karar verdiler. Trabzon'daki yerel gazeteler ise kararı 'Bir kentin üzerine bu kadar da gelinmez ki, Tahkim hançerledi' (Günebakış) ve 'Rezaletin son perdesi' (İlkhaber) gibi ifadelerle duyurdu.
  • Dünyaca ünlü İtalyan kulübü Juventus'un oyuncu izleme komitesinden bir görevli, karşılaşmada Vestel Manisa'nın Slovak forveti Holosko'yu mercek altına aldı.