Vestel'le de bağlanamadı hayata

Trabzon'u yöneten zat-ı muhteremler, yanlış hesabın Tahkim'den dönmesine pek şaşırmışlar. Susma haklarını kullanıyorlarmış şimdilik, açmasına açacaklarmış bayramlık ağızlarını ama hele şu Manisa maçı bir geçseymiş.
Haber: HALİL YAZICIOĞLU / Arşivi

Trabzon'u yöneten zat-ı muhteremler, yanlış hesabın Tahkim'den dönmesine pek şaşırmışlar. Susma haklarını kullanıyorlarmış şimdilik, açmasına açacaklarmış bayramlık ağızlarını ama hele şu Manisa maçı bir geçseymiş. Yerel gazeteler de vermiş veriştirmiş karara. Günebakış, 'Bir kentin üzerine bu kadar da gelinmez ki' manşetiyle çıkmış. Hakemler, medya, tahkim... Cümlesi Trabzon'a düşmanmış. Taraftarlara sorarsanız Tahkim'e Sivas'a taşınmak yakışırmış. Elinden geleni ardına komayıp taarruza geçmiş, federasyondan istediğini almıştı Trabzon. Sivas'la bir daha, kazanamazsa bir daha, olmadı bir daha oynar, gül gibi geçinir giderdi. Ne âlemi vardı şimdi hakkaniyetten söz açmanın. Bereket versin ki zırıl zırıl ağlamaları boşa gitti, adalet ağır aksak da olsa tecelli etti.
Holosko'nun edepsizliği
Trabzon hiddetliyse Manisa ayrılığın burcunda geziniyordu. Vestel destekli son lig maçlarıydı bu. 'Teknolojik' dönemin nihai kapanışı ise çarşamba günü Türkiye Kupası'ndaki Gaziantep Büyükşehir Belediye maçıyla olacaktı. Bu ayrılıktan bir motivasyon devşirip Vestel'i sahaya dönmesi için ikna etmeye mi çalışacaklardı yoksa kaderlerine küsüp enginlerden sığlara mı çekileceklerdi? Giray Bulak, paniğe kapılmadan yeni duruma ayak uyduracaklarını söylüyordu. Odaklarının bozulmadığını göstermekti niyetleri.
4'te Uğur İnceman'ın çaprazdan denemesiyle onlar düştüler ilk notu gol pozisyonları listesine. Uğur'unkinin peşinden Gökdeniz'le mukabele etti 'Kuzeyliler'. '61 numara', 35 metre dolaylarından sert bir vuruş çıkardı, Bülent soluna iyi uzandı. 30'a kadar Tarzan'ı iyi hırpaladı Trabzon. 19'da Yattara soldan servis etti. Umut vurmak için yetişebilse baskı, skor üstünlüğüne dönüşürdü. İlk 45'in son fırsatı, Holosko'nun ayağına düştü. Malum Juventus'un oyuncu seçicisi izliyordu onu. Rüşdünü şimdi değilse ne zaman kanıtlayacaktı? Belli mi olur, belki Çizme'nin yolunu tutardı. Ayak içiyle çok iyi plaseledi, akıllıcaydı lakin Tolga Zengin'in kalesinin hemen üzerinden dışarı gitti.
54'teki ikinci denemesinde hedefi buldu Slovak forvet. Ama ilk yarıda topu yere çaldığı için sarı kart gördüğünü unutmuş olacak, gol sevincinde Tarzan misali tribünlere tırmanıp aşırı güç kullandı, oyundan atıldı. Acemiliği, becerisini iptal etmişti. Affedilirdi acemiliği, affedilmez olan sahadan çıkarken hakeme orta parmağını göstermesiydi. Sonra ne var ne yok eşitlendi. Önce 61'de Umut kendini yere atıp ikinci sarıdan kızarınca 10'a 10 düzenine dönüldü. Peşinden 73'te Gökdeniz, Yattara'nın ara pasında bir çatlaktan savunmanın arasına sızıverdi ve fileleri buldu. 76'da Selçuk, hemen peşinden Ümit ve 88'de Uğur işleri Manisa lehine değiştirebilirlerdi fakat Tolga Zengin kalesini hep doğru yerlerde savundu, hisseleri beraberlikte tuttu.

V. MANİSA: 1
Bülent. 5
Ümit. 6
Kalabane. 6
Dvornik. 6
Ferhat. 5
Borbiconi. 5
Uğur. 6
(Oğuz 89). -
Selçuk. 6
Şener. 6
(Güven 89). -
Metin. 6
(Sezer 86). -
Holosko. 5

TRABZON: 1
T. Zengin. 6
Erdinç. 4
T. Seyhan. 5
Hüseyin. 5
Ayman. 5
(Ergin 59). 5
Mustafa. 6
(Ceyhun 46). 6
Serkan. 5
Celaleddin. 4
Gökdeniz. 6
Yattara. 6
Umut. 5

GOLLER: Holosko (54) / Gökdeniz (73)
SARI KARTLAR: Uğur, Kalabane, Borbiconi, Ümit / Gökdeniz
KIRMIZI KARTLAR: Holosko (54) / Umut (61)
Stat: 19 Mayıs Hakemler: F. Aydınus, A. Taşçıoğlu, T. Ongun